Başbakan Binali Yıldırım'dan Taşeron İşçi Alımı ve Bedelli Askerlik Açıklaması

Gündemin önemli iki konusu; taşeron işçi ve bedelli askerlik üzerine, Başbakan Binali Yıldırım'dan son dakika açıklaması!

Başbakan Binali Yıldırım'dan  Taşeron İşçi Alımı ve Bedelli Askerlik Açıklaması

 3 Nisan Pazartesi akşamı TRT'nin canlı yayınına katılan Binali Yıldırım ülkenin gündeminde olan konulara ışık tuttu. Referandum sürecinden, taşeron işçiye kadro ve bedelli askerlik gibi konulara değinen Başbakan, bu konular adına kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Binali Yıldırım program boyunca vatandaş tarafından merak edilen birçok konuya açıklık getirirken, verdiği cevaplarla soru işaretlerini ortadan kaldırdı.

 Taşeron İşçilere Kadro!

 Gündemin merkezi konularından biri olan taşeron işçi konusuna ilişkin Başbakan Yıldırım, 800 bin kadar taşeron adına çalışma koşullarının kadrolu memurlara göre daha ağır olduğunu belirtirken, mağdur edilmemeleri  adına çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Ardından referandum sürecinden sonra bu durumun netlik kazanacağını ifadelerine ekleyen Başbakan, bu konuda adil bir sonuca ulaşmak istediklerini belirterek açıklamasına son noktayı koydu.

 Bedelli Askerlik İçin Son Durum Ne Olacak?

 Binali Yıldırım taşeron işçi konusunun ardından, kendisini yöneltilen bedelli askerliğin son durumu hakkindaki soruyu ise net bir şekilde yanıtladı. Böyle bir konunun gündemlerinde olmadığını ve mümkün olmadığını belirten Başbakan, bedelli askerlik konusunu da kesin bir dille sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2017, 02:57

YORUM EKLE