Başbakan, Gaziantep’te Önemli Açıklamalarda Bulundu

Gaziantep’te programı olmamasına rağmen vatandaşlarla bir araya gelen Başbakan Binali Yıldırım, burada önemli açıklamalarda bulundu.

Başbakan, Gaziantep’te Önemli Açıklamalarda Bulundu

Ak Parti’nin icraat partisi olduğunu belirten Yıldırım, birtakım yanlış bilgilerin gündemde olduğundan söz etti. Özellikle de bu durumun Suriyeliler için söz konusu olduğuna değinildi. Yıldırım yaptığı konuşmada, bu konuda ortaya atılan iddiaların külliyen yalan olduğunu belirtti.

Başbakan Yıldırım, Düzbağ İçme Suyu İsale Hattı temel atma töreninde konuştu. Yıldırım, şehitliklerin ardından Gaziantep’teki insanlarla bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Normalde Gaziantep’te Programım Yoktu

Bugün Gaziantep programının olmadığını sözlerine ekleyen Yıldırım, ‘’Burası Gaziantep, buraya uğramadan geçilmez’’ denildiğini vurguladı. Bu sözlerin ardından ise rotanın Gaziantep’e çevrildiğini ekledi.

Kilis vatandaşlarının bir süre bekleyeceğini konuşan Yıldırım, Gaziantep ve Kilis’in kardeş iller olduğundan söz etti. Bu iki il için de ‘’Allah muhabbetinizi daim etsin’’ açıklamalarında bulundu.

Su Artık Elektrik Motorlarıyla Çeşmenize Gelinmeyecek

Su projesinin tamamlanmasının ardından Gaziantep’e daha ucuza su getirileceği belirtildi. Proje bittiği zaman su parasının en az yarı yarıya ucuzlayacağı eklendi. Projenin ardından ‘’Artık elektriğe motora lüzum yok, Allah’ın suyu, Dağdan borulardan inip gelecek’’ ifadelerini aktardı.

Vatandaşlarımızı Koruyabilmek İçin Oralara Gittik

Fırat Kalkanı Harekatı’nın illerimizi roketten emniyette bir hale getirmek için düzenlendiği aktarıldı. Bu operasyonların da son hızıyla sürdürüldüğünü belirten Yıldırım, CHP Genel Başkanı’nı eleştirdi.

Sen Bu İşlerden Anlamazsın

Yıldırım, Fırat Kalkanı Harekatı için ana muhalefet liderinin ‘’Ne işimiz var orada’’ dediğini sözlerine ekledi. Ana muhalefet liderinin bu ifadesine ‘’Sen bu işlerden anlamazsın. Sen git kahvecilerle otur, onlara yalanlarını dolanlarını anlat’’ diyerek yanıt verdi.

Aynı zamanda CHP Genel Başkanı’nın kahvecilerle bir araya gelerek referandumdan sonra kahvelerin kapatıldığını söylediğini belirtti. Böyle bir şeyin kesinlikle mümkün olmadığı ve bu iddiaların külliyen yalan olduğu sözleri eklendi.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2018, 12:57

YORUM EKLE