Başkonsolosluğun Çalışanları Savcılıkta

2 Ekim’den bu yana kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı için soruşturma sürüyor. Savcılık, soruşturma kapsamında Arabistan Başkonsolosluğu’nda çalışan 15 Türk personeli ifadeye çağırdı.

Başkonsolosluğun Çalışanları Savcılıkta

2 Ekim tarihinde Arabistan Başkonsolosluğu’na girdikten sonra bir daha çıkmayan muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı için soruşturma sürüyor. Başkonsolosluk’ta yapılan tetkikler sonucunda Kaşıkçı’nın cinayetine dair birtakım bulgulara rastlanıldı. Konuya ilişkin dünya kamuoyundan sert tepkiler gelirken, olayın sır perdesi halen tamamen aralanmadı.

15 Ekim günü Türk yetkililer Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda 9 saat boyunca arama çalışması yaptı. Yapılan çalışmadan kısa süre sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan, incelemeler sonucunda ekiplerin yeni boyanmış duvarlarla karşılaştığını açıklamıştı. Erdoğan’ın bu açıklamalarının ardından Kaşıkçı olayının bir cinayet vakası olduğu iddiası daha da güçlenmişti.

15 Kişilik Suikast Timi Başkonsolosluğa Geldi İddiası

Konuyla ilgili halen bilinmezlikler söz konusuyken, 2 Ekim günü 15 kişilik bir suikast timinin Başkonsolosluğa geldiği iddia edildi. Cemal Kaşıkçı İstanbul Levent’teki Başkonsolosluğa gelmeden henüz yarım saat önce gelen 15 kişilik ekip, Kaşıkçı geldikten yarım saat sonra ayrıldı. Ekibin, başkonsolosluktan ayrıldıktan kısa bir süre sonra iki özel jetle Türkiye’den ayrıldığı görüldü.

Olayla ilgili en korkunç iddia ise, Kaşıkçı’nın parçalara ayrılıp suikast timi ile çıkarıldığı yönünde.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2018, 14:57

YORUM EKLE