Başpolislik Ünvanı İptal Edildi! Karar Resmi Gazete'de Yayımlandı!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde ‘Başpolis ve Kıdemli Başpolis’ olarak görev yapan polislerin ünvanları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile 13 Nisan 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak iptal edildi.

Başpolislik Ünvanı İptal Edildi! Karar Resmi Gazete'de Yayımlandı!

13 Nisan 2019 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete ilanı ile Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesindeki Başpolislik ünvanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını atmasını takiben Resmi Gazete’de yayımlanarak iptal edildi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın değişikliği onaylaması ile birlikte artık ‘Kıdemli Başpolis ve başpolis’ ünvanları artık kullanılmayacak. Türkiye’nin yeni yönetim sistemi ile birlikte devlete bağlı kurumların kadro düzenleri cumhurbaşkanı tarafından yapılıyor. Bu karar ile birlikte yeni sistemde; komiser, komiser yardımcısı ve polis memuru ünvanları yer alacak. 

Resmi Gazetede yayımlanan karara göre, 3119 kişilik Kıdemli Başpolis Memuru ve 3337 kişilik Başpolis Memuru kadrosu iptal edilerek, 1000 kişi Komiser, 1900 kişi Komiser Yardımcısı ve 3226 kişi polis memuru olarak güncellendi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 16:44

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 8 ay Önce

Madem iptal edildi, öyleyse 45 yaş üstü Başpolisler de durumları tetkik edilip Komiserliğe terfi ettirilsin vesselâm!


Popüler Haberler