Bayram Tatili 9 Gün Olacak Mı? Turizm Sektörünün ve Çalışanların Beklentisi 9 Gün Tatil!

Ramazan Bayramı tatiline yaklaşık 2 ay var ve turizmciler bayram tatili için şimdiden rezervasyon almaya başladı. Ancak işletmeciler Ramazan Bayramı tatilinin süresinin az olmasından şikayetçi. Turizmciler bayram tatili 9 gün olacak mı sorusunun cevabını arıyor. Turizm federasyonları bayram tatilinin 9 güne çıkarılması için yetkililere seslendi.

Bayram Tatili 9 Gün Olacak Mı? Turizm Sektörünün ve Çalışanların Beklentisi 9 Gün Tatil!

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Güney Ege Turistik Otelciler İşletmeler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu bayram tatili ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu ve Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olması için hükümete seslendi.

Arife gününün haftanın başlangıç günü olan Pazartesi gününe denk geldiğini hatırlatan Bülbüloğlu, 6 Haziran Perşembe günü noktalanan bayram tatilinin Cuma günü ve hafta sonu da eklenerek 9 güne çıkarılmasını istedi.

9 günlük tatilin turizm faaliyetleri açısından çok önemli olduğunu belirten Bülbüloğlu, iç pazardaki turizmin canlanması için bayram tatilinin 9 gün olması gerektiğini söyledi. Bülent Bülbüloğlu bu konu ile ilgili isteklerini yetkililere anlattıklarını söyledi ve şimdiden alınan bir kararın turizme fazlasıyla katkı sağlayacağını belirtti.

Bayram tatili programlarını yapan kişileri de uyaran Bülbüloğlu, tatilcilerin kurumsal acentelerden önceden rezervasyon işlemlerini yaptırmaları gerektiğini ifade etti.

Su sporu eğitmeni Nimar Narma, tatil günlerinin uzatılmasının turizme katkı sağlayacağını belirtti ve kısa tatillerde vatandaşların tatili gerekli görmediğinin altını çizdi. İşletmeciler de Ramazan Bayramı tatil süresinin uzatılmasını istiyor. İşletmeciler bu konunun hemen yetkililer tarafından görüşülmesini istiyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 15:04

YORUM EKLE

Popüler Haberler