Bayramda Yaylaya Akın Ettiler

9 günlük Kurban Bayramı tatilini dinlenmek ve seyahat etmek için değerlendiren binlerce kişi Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan Ayder Yaylası'na akın etti. Konaklama kapasitesi doldu.

Bayramda Yaylaya Akın Ettiler

Bu yıl da Kurban Bayramı, hafta içi 4 günlük periyoda denk gelince Bakanlar Kurulu kararıyla bayram tatilinin iki haftasonu ile birleştirilmesine karar verilmişti. Kurban Bayramı tatilini toplamda 9 güne çıkaran bu karar sonrasında binlerce çalışan tatil fırsatından faydalanarak seyahat planları yapmaya başlamıştı. Bu kapsamda Kurban Bayramı'nın sona ermesi ile beraber tatilcilerin nerelere yoğun olarak seyahat ettiği de açıklık kazandı. Rize'de bulunan Ayder Yaylası, tatilcilerin akın ettikleri yerler arasında ilk sıralarda yer aldı.

KONAKLAYACAK YER KALMADI

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan Ayder Yaylası, 9 günlük Kurban Bayramı tatili boyunca durulmadı. Binlerce vatandaşın ve yabancı turistin akın ettiği doğal güzellikleri ile meşhur bölgede hizmet vermekte olan otellerde boş oda kalmadı. Konaklayacak yer sıkıntısı yaşayanlar ise çareyi yaylada kamp kurmakta buldu. Bayram tatilinin son günlerinde ise bölgeye ziyaretler devam ederken, Ayder Yaylası'nın girişinde araçlar kuyruk oldu ve trafik sıkışıklığı yaşandı.

Yayla bölgesinde çadır kuran vatandaşlar renkli görüntüler ile dikkat çekerken, bölge yetkilileri bu durumu bir hayli olumlu yorumladı. Her yıl yüz binlerce turistin ziyaret ettiği ve doğasıyla, tarihiyle, kültürüyle Türkiye'nin önemli turistik noktalarından birisi olan Ayder Yaylası, yaz döneminin en yoğun sürecini böylelikle yaşamış oldu.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2018, 17:39

YORUM EKLE