Bedelli askerlik başvuruları ne zaman başlayacak? Bedelli askerlik başvuruları nasıl yapılacak?

Bedelli askerlik yapmak isteyenler başvuruların başlamasını bekliyor. Bedelli askerlik başvuruları ne zaman başlayacak? Bedelli askerlik başvuruları nasıl yapılacak? Bedelli askerlik başvurularının 1 Temmuz tarihi itibariyle başlaması bekleniyor.

Bedelli askerlik başvuruları ne zaman başlayacak? Bedelli askerlik başvuruları nasıl yapılacak?

Bedelli askerlik için başvurularının 1 Temmuz Pazartesi günü başlaması bekleniyor. Bakaya ve yoklama kaçakları için ise 1 Kasım 2019 tarihinde sona ermesi bekleniyor. 460 binin üzerindeki yoklama kaçaklarının 1 Kasım 2019 tarihine kadar başvuru yapması gerekmektedir. Yasanın kabul edilmesinin ardından yoklama kaçağı ve bakaya olanlar ise bedelli askerlik düzenlemesine başvuru yapamayacaklar.

Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar Olacak?

2019’un ilk yarısı için bedelli askerlik ücreti 31 bin TL olarak belirlendi. Bu ücrete normal şartlarda zam yapılacaktı. Ancak alınan bir kararla birlikte 2019 yılı bedelli askerlik ücreti 31 bin TL’ye sabitlendi. Bu ücret 2020 yılının Ocak ayında güncellenecek.

Dövizli Askerlik Nasıl Olacak?

Yurt dışında yaşayan ve çok vatandaşlık hakkı olanlar, en az 3 sene ile fiilen yabancı ülkelerde bulunmaları durumunda, çalışma koşulu aranmadan bu madde esaslarından faydalandırılacaklar. Yurtdışında bulunup dövizli askerlik yapma hakkı olan kişiler de 31 bin TL’ye karşılık gelen ücreti Euro cinsinden yatıracak.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 13:17

YORUM EKLE

Popüler Haberler