Bekçilik Başvuru Parası Ne Zaman Yatırılacak? Son Tarih

Çarşı ve Mahalle bekçisi olmayı isteyen binlerce vatandaş bekçi alımı konusunda yapılacak duyuruları merakla bekliyorlar. Mahalle bekçisi olarak görev yapmayı isteyen vatandaşlar bekçilik başvuru tutarlarını ne zaman ödeyeceklerini araştırıyorlar. Polis Akademisi aracılığı ile başvuruda bulunacak olan vatandaşlar, bekçilik başvuru tutarlarının ne zaman ödeneceğini bu yazımız aracılığı ile öğrenebilirler…

Bekçilik Başvuru Parası Ne Zaman Yatırılacak? Son Tarih

Bekçilik Başvuru Tutarları Ne Zaman Ödenecek?

2019 senesinde bekçi alımı tutarlarının ödenebilmesi için ilk olarak bekçi alım sürecinin başlatılması gerekmekte. Bu süreç halen başlatılmış değil. Bu yüzden şu an tutarların ödenmesi gibi bir durum da söz konusu değil. Zaten ilgili hesaplar da halen açılmadığı için isteseniz bile bu tutarları yatırmanız mümkün olmamakta.

2019 senesinde bekçi alım tutarları Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü’nün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “ 2019 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı” isimli hesaba ödenecektir. Yalnızca Halkbank şubelerinden, ATM’lerinden ve intenet bankacılığından başvuru ücretleri ödenebilmektedir. Vatandaşlar sınavlara başvuruda bulunabilmek için belgeleri teslim ederlerken, bu tutarları yatırdıklarını kanıtlayan makbuzları da ibraz etmek durumundadırlar.

Başvuru Tutarları Ne Kadar?

Bu tutar geçen sene 100 TL seviyesindeydi. Bu sene ise 125 TL seviyesinde olacağı ön görülüyor. Bu tutar bütün sınav ve başvuru sürecinizi bünyesine alan bir tutardır. Bu tutar yeniden talep edilmeyecektir. Bu tutarı daha sonra geri alamazsınız ya da iade talebinde bulunamazsınız.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 23:27

YORUM EKLE

Popüler Haberler