Berfin Özek'ten radikal karar! Yüzünü kezzapla yakan saldırganı affetti

İskenderun'da yüzüne kezzap dökülmesi sonucu yüzünün bir bölümü yanan ve bir gözünü kaybeden Berfin Özek, saldırgan hakkında şikayetini geri aldı. Açıklamayı Özek'in avukatı yaparken, dava ve çalışmalardan da ayrıldıklarını açıkladı.

Berfin Özek'ten radikal karar! Yüzünü kezzapla yakan saldırganı affetti

İskenderun'da yaşayan Berfin Özek, geçtiğimiz yıl 15 Ocak'ta evine giderken yolda asitli saldırıya uğramış, saldırıyla ilgili Ozan Çeltik bir süre sonra yakalanarak tutuklanmıştı. 7 Ocak tarhinde mahkemeye çıkartılan sanık, 12 yıl 18 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. 

Asidin etkisiyle yüzünün büyük kısmı yanan ve sağ gözünü kaybederek sol gözünde de kısmen görme kaybı meydana gelen Berfin Özek'in ameliyat masrafları, Sağlık Bakanlığının girişimleri sonucu Muğla'nın Bodrum ilçesindeki özel bir hastane tarafından üstlenilmişti. İskenderun Kadın Platformu ise bu gune kadar dava gidişatı hakkında bir çok çalışma içerisinde olduğu ve yüzüne asit dökülerek saldırıya uğrayan Berfin Özek'in hükümlü hakkındaki şikayetinden vazgeçmesi üzerine kendisiyle ilgili hiçbir çalışmada artık yer almayacaklarını açıkladı.

İskenderun Kadın Platformundan konuyla ilgili yapılan açıklamada, platformun kurulduğu günden bu güne dek birçok kadın ve çocuk davalarında takipçi görevini alarak mağduriyet giderimesine yardımcı olduklarını ve ayrıca Berfin Özek davasında da ilk günden bu yana her türlü desteğin sağlandığına yer verilen açıklamada, şöyle denildi:

"Gelinen süreçte Berfin'in kendi iradesiyle şikayetinden vazgeçtiğini bildirmesi üzerine bizler affetmesinin hukuki ve sağlık yönünden sonuçlarını kendisine bildirmemize rağmen, kendisi bu iradesinde ısrar ettiği için bizler de 'öldüren sevgi istemiyoruz' şiarımıza ters düştüğünden, ilkelerimizden asla taviz vermeyerek, bu saatten sonra Berfin Özek'le ilgili hiçbir çalışmada yer almayacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz."

Berfin Özek'in eski avukatı Mehtap Sert ise yaptığı konuşmada "Berfin hükümlü hakkındaki şikayetinden bugün vazgeçmiştir." ifadelerini kullanırken Berfin özek'ten söz konusu karar ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.


YORUM EKLE

Popüler Haberler