Beşiktaş Meydan İşletme Sahibi Darpçı Patron Gözaltına Alındı

İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Dorock XL'ın bilet satış bölümünde görevli biri kadın iki çalışan ayağa kalkmadıkları gerekçesiyle iş yeri sahibi tarafından darp edilmişti. Olayın kamera görüntülerinin ortaya çıkması ve çalışanlardan Gaye Akın'ın şikayeti üzerine darpçı patron gözaltına alındı.

Beşiktaş Meydan İşletme Sahibi Darpçı Patron Gözaltına Alındı

Olay, 10 Nisan tarihinde Beşiktaş’ta bulunan ünlü bir eğlence mekanında meydana geldi. İddialara göre, eğlence mekanı girişinde bilet satış masasında görevli olarak çalışan Gaye Akıl ve Enver isimli iki kişi, saat 20.55 sıralarında mekana gelen iş yeri sahibi Şahin Şeker tarafından kendisini gördükleri halde ayağa kalkmadıklarını gerekçesiyle darp edildi. Olay sırasında mekanda çalışan diğer işçiler ise duruma seyirci kalarak müdahalede bulunmadılar. 

Gaye Akıl’ın sosyal medya hesabından paylaştığı iddiaya göre iş yeri sahibi,  savurarak çalışanları dışarı çıkardı. 

Darp olayına maruz kalan çalışanlardan Gaye Akın'ın darp raporu aldıktan sonra olayın kamera görüntülerini sosyal medyada paylaşarak iş yeri sahibinin “Bir daha buraya gelirseniz, sizi öldürürüm, ayaklarınızı kırarım” diye tehditler savurduğunu ve şikayetçi olduğunu dile getirdikten sonra görüntüler büyük tepki topladı.

Beşiktaş Emniyet Müdürlüğüne şikayette bulunan Gaye Akıl darp raporu da alarak Şahin Ş. hakkında 6 ay uzaklaştırma kararı çıkardı.

Sosyal medyada büyük tepki toplayan görüntülerin ve Gaye Akıl'ın şikayeti üzerine gözaltına alınan mekan sahibi, emniyetteki işlemleri sonrasında adliyeye sevk edildi. Zanlı, polise verdiği ilk ifadede ''Şirkette maddi anlamdaki olumsuzluklar tansiyon hastalığımı tetikledi ve ani öfke patlamaları yaşıyorum. Yaşananlardan pişmanım'' diye konuştu.

Daha önce söz konusu mekanda güvenlik görevlileri üniversite öğrencilerini darp etmişti.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 15:00

YORUM EKLE

Popüler Haberler