Binali Yıldırım İstanbul'lu Servisçilere Müjdeyi Verdi; Plaka Tahditi Tamamlandı

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul'da faaliyet gösteren servisçilere müjdeli haberi duyurdu. Plaka tahdit uygulamasının tamamlandığını duyuran Yıldırım "hayırlı olsun" dedi.

Binali Yıldırım İstanbul'lu Servisçilere Müjdeyi Verdi; Plaka Tahditi Tamamlandı

Geçtiğimiz aylarda İstanbul'un çeşitli yerlerinde servis taşımacılığı faaliyeti gösteren çok sayıda esnaf, Maltepe'de bir araya gelerek, 'plaka tahdidi' taleplerinde bulunmışlardı. Binlerce servisçinin bu taleplerine karşılık plakalara tahdit uygulamasına yönelik müjde AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldırım'dan geldi.

Başkan adayı Yıldırım katıldığı esnaf buluşmasında "Taksiciler, minibüsçüler, servis minibüsçülüğü yapanlar rahat olsun. Plaka tahdidi tamamdır hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullanarak servis taşımacılığı yapan esnafı sevindirdi.

23 Haziran'da yapılacak seçimden sonra el ele, ekonomisini daha büyüten kadınlara ve gençlerimize istihdam ortamı sağlayan, esnafların işini büyüteceği yeni projeleri ve adımları hep birlikte gerçekleştireceklerinin altını çizen Yıldırım Plaka tahdit uygulamasını sısyal medya hesabı Twitter üzerinden duyurdu.

PLAKA TAHDİDİ NE DEMEK?

Toplu taşımacılık sisteminin geliştirilerek bireylerin en üst düzeyde ulaşım hizmeti alabilmesinin sağlanması, korsan taşımacılık ve plaka karaborsacılığı gibi usulsüzlüklerin önlenmesi, ayrıca çalışan şoför esnafının haklarının korunmasının sağlanması amacı ile dolmuş, minübüs, taksi, servis gibi araçlara verilecek plaka sayısının sınırlandırılması anlamına gelir. Bu tahdidinin ticari araçlar tarafından yaptırılması zorunludur. Yaptırılmaması halinde tahditsiz araçlar hakkında cezai işlem uygulanır.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2019, 12:49

YORUM EKLE

Popüler Haberler