Bu Defa Fenomenler Zorda

Sosyal medya üzerinden uyuşturucu kullanımına özendirdiği gerekçesiyle 26 ilde eş zamanlı baskınlar düzenlendi. Hakkında gözaltı kararı çıkarılan 88 kişinin 47’si gözaltına alındı.

Bu Defa Fenomenler Zorda

Emniyet ekipleri, sosyal medya üzerinden uyuşturucu kullanımına teşvik ettiği gerekçesiyle 26 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi. 88 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı ve gözaltı kararı çıkarılan 47 kişi yakalandı. Gözaltına alınanlar arasında 840 bin takipçisi olan sosyal medya fenomenleri de yer alıyor.

Sabah erken saatlerde operasyon için düğmeye basıldı ve hakkında gözaltı kararı çıkarılan zanlılar için de operasyonlar sürüyor. Baskınlarda sosyal medya fenomeni olan 11 kişi yer alıyor. YouTube’da tanınan isimler olan Emre ve Erdi kardeşler de gözaltına alınan isimler arasında yer almakta.

Operasyon: Şehit Altuğ Verdi

Emniyet Genel Müdürlüğü operasyonla ilgili yazılı açıklama yaptı. Yapılan açıklamada operasyonun isminin ‘‘Şehit Altuğ Verdi’’ olduğu ifade edildi. Operasyon kapsamında sosyal medya vasıtasıyla uyuşturucuya özendirmekte olan faillere eş zamanlı baskınlar yapıldığı aktarıldı.

26 ilde gerçekleşen operasyonun 13 Aralık 2018 sabah saatlerinde başlatıldığına da yer verildi. 88 şüpheli hakkında yasal işlem yapılacağının da altı çizildiği operasyonda, işlenen suçların tam anlamıyla ortaya çıkarılmaya çalışıldığından da bahsedildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 12:07

YORUM EKLE