Büyük Faciadan Mucize Kurtuluş

Kuzey Marmara Otoyolu viyadük çalışmaları esnasında 30 metre yükseklikten düşen ve 30 tonluk beton blokun altında kalan işçi yaşama tutundu. İşçinin bu mucizevi kurtuluşu sonrası yürüteçle adım attığı görüldü.

Büyük Faciadan Mucize Kurtuluş

28 Kasım günü Kuzey Marmara Otoyolu’ndaki viyadük çalışmalarında mucizevi olarak sağ kurtulan tek işçi hayati tehlikeyi atlattı. Kaza sonrası müşahede altında tutulan Kani Öztürk, sağlığına kavuştuktan sonra memleketi Samsun’a dönmek istiyor. İşçi, kaza sırasında ikinci kat betonu dökmekte olduğunu ve ilk kat betonunu da kendisinin döktüğünü anlattı.

Beton blokta çalışırken olağanüstü hiçbir şey olmadığını anlatan işçi, o esnada yanında 5 kişi daha olduğunu anlattı. 4 demirciden 2’sinin kendisiyle beraber düştüğünü dile getiren işçi, kazadan 3 gün sonra gözünü açtığını kaydetti.

Bir Daha İnşaata Çıkmayacağım

Yaşadıklarından ders aldığını dile getiren işçi, sağlık durumunun daha iyi olacağını anlattı. Tedavisinin geri kalanının Samsun’da olacağını paylaşan işçi, şirket yetkililerinin her anlamda yardımcı olduğunu kaydetti. Emekliliğine kısa bir süre kaldığına işaret eden işçi, ayaklarında çiviler olduğunu ve 45 gün sonra çivilerin söküleceğini belirtti.

Zorlu ameliyatlara gireceğini ifade eden Öztürk, yüksek inşaatlarda çalışmayacağını hatırlattı. Kurtulmasının büyük bir mucize olduğunu da konuşan Öztürk, yürüteç yardımıyla ilk adımlarını attı.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2018, 21:00

YORUM EKLE