Çankırı’da 4.8 Şiddetinde Deprem! Kandilli Rasathanesi 12 Şubat Son Depremler! Ankara'da Deprem Oldu!

Son Dakika...Çankırı'nın Orta İlçesi'nde 4.8 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem Dairesi Başkanlığı deprem derinliğinin 6 km olduğunu duyurdu. Çankırı merkezli olan depremin Ankara'da da hissedildiği ve vatandaşlarda korku yarattığı bildirildi.

Çankırı’da 4.8 Şiddetinde Deprem! Kandilli Rasathanesi 12 Şubat Son Depremler! Ankara'da Deprem Oldu!

Çankırı’nın orta ilçesinde yaşanan 4.8 şiddetindeki deprem başkent Ankara’da da hissedildi. AFAD Yönetim Başkanlık birimleri depremin Çankırı Orta İlçesi’nde saat 20.14 sularında yaşandığını doğruladı.

Yüksek Binalarda Çatlaklar Meydana Geldi

Çankırı’da depremi hisseden vatandaşlar soluğu evin dışında aldı. Yetkililer deprem sonucunda can veya mal kaybı yaşanmadığını duyurdu ancak depremden etkilenen vatandaşlar büyük bir korku yaşadı. Çankırı Orta İlçe Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onay, deprem ile ilgili açıklamada bulundu. Onay, yüksek binalarda çatlaklar meydana geldiğini kaydetti. Kısa süreli panik yaşanmasına sebep olan deprem sonucu herhangi bir problem yaşanmadığı aktarıldı.

Deprem Derinliği 6 KM!

Deprem Dairesi Başkanlığı ise Çankırı’da meydana gelen şiddetli deprem ile ilgili derinliği 6 kilometre olduğunu kaydetti. Kaymakam İlhan Kayatürk ise deprem tehlikesi sebebiyle ilçede yer alan bütün okulların bir günlüğüne tatil edildiğini duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 01:24

YORUM EKLE

Popüler Haberler