Çekmeköy'de Düşen Helikopter Kazasında Şehit Olan Askerlerin İsimleri Kamuoyuna Açıklandı!

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Sancaktepe'de 4 kişinin şehit olduğu helikopter kazası ile ilgili açıklamada bulundu. Kazada şehit düşen 4 askerin isimleri kamuoyuna duyuruldu.

Çekmeköy'de Düşen Helikopter Kazasında Şehit Olan Askerlerin İsimleri Kamuoyuna Açıklandı!

İstanbul Çekmeköy’de UH-1 tipi helikopterin düşmesi sonucunda 4 asker şehit oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatan Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, kaza hakkında açıklamada bulundu. Başsavcılık, kazanın 18.50 sularında gerçekleştiğini ve UH-1 tipi helikopterin 4. Kara Havacılık Alay Komutanlığı’na ait olduğunu duyurdu. Helikopterin Kirazlıdere Mahallesi’ndeki bir sitenin içerisine düştüğü ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ifade edildi.

Kazada Şehit Olan Askerler

Yürek yakan kaza esnasında helikopterin içerisinde Pilot Yüzbaşı Ümit Özer’in, Yüzbaşı Semih Özcan’ın, Astsubay Başçavuş İlyas Kaya’nın ve Astsubay Üstçavuş Yakup Avşar’ın bulunduğu öğrenildi. Kazadan sonra hastaneye kaldırılan 4 askerin de acılı haberi kısa süre sonra geldi.

Soruşturma için iki cumhuriyet savcısının ve bir cumhuriyet savcı vekilinin olay yerinde inceleme yaptıkları ifade ediliyor. Askeri helikopterin bağlı bulunduğu kaza kırım ekibi de bölgede çalışma başlattı. Hukuki olarak gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından şehitlerin İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nca inceleneceği aktarıldı.

Başsavcılık, UH-1 tipi helikopterin düşme sebebinin ve hatalı olan kişilerin tespit edilebilmesi ve yasal işlem başlatılabilmesi için çalışmaların sürdüğünü duyurdu. Başsavcılık, olayla ilgili yayın yasağı koydurulduğunu da basın-yayın kuruluşlarını işaret ederek bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 23:21

YORUM EKLE