Cem Uzan TMSF’ye karşı dava kazandı!

Ünlü iş insanı ve siyasetçi Cem Uzan, TMSF'ye karşı bir kere daha dava kazandı. Paris Temyiz Mahkemesi, Uzan'ın 2.1 milyar Euro değerindeki hisse senetlerine el koyulması için açılan davayı ''Uzan'ın evine izinsiz girilmesi'' sebebiyle reddetti ve TMSF'nin 10 bin Euro tazminat ödemesine hükmetti.

Cem Uzan TMSF’ye karşı dava kazandı!

Fransa’nın başkenti Paris’te ikamet etmekte olan eski politikacı Cem Uzan, temyiz mahkemesinde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na karşı açtığı bir davayı kazandı. Paris Temyiz Mahkemesi, TMSF’nin Cem Uzan’ın Çeaş ile Kepez’e ait hisse senetlerine el koyabilmek için Eylül 2018 tarihinde açmış olduğu davayı Uzan’ın evine izinsiz girilmesi sebebiyle reddetti. Öte yandan Paris Temyiz Mahkemesi, TMSF’nin Cem Uzan’a 10 bin Euro tazminat ödemesi yapmasına hükmetti.

TMSF tarafından Uzan’ın avukatına ait 2.1 milyar Euro değerindeki hisse senetlerine el koyma hamlesi Ağustos 2017’de gerçekleşmişti. Ancak TMSF’nin bu girişimi Fransız mahkemeleri tarafından hukuksuz olarak değerlendirilmişti.

Fransa’daki Girişimler Yasal Değil

Euronews’e dava sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Matthias Pujos, TMSF’nin Fransa’daki senet girişiminin yasal olmadığını belirtti. Pujos, Türkiye’nin bu konuları Uzan ile konuşması gerektiğini söyleyerek ‘’Uzan, Türk devletiyle anlaşması halinde en kısa zamanda ülkesine yeniden hizmet etmek için hazırdır.’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 20:21

YORUM EKLE

Popüler Haberler