Ceren Özdemir cinayeti takip edilecek! Bakan Selçuk olayın üzerinde duracak

Ordu'da evinin önünde bıçaklanarak öldürülen genç balerin Ceren Özdemir'in katili bugün canlı olarak ele geçirildi. Olayla ilgili olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan kritik açıklamalar gündeme geldi.

Ceren Özdemir cinayeti takip edilecek! Bakan Selçuk olayın üzerinde duracak

Dün akşam saatlerinde eve dönerken takip edilen ve evinin önünde vücuduna bıçak darbeleri alan Ceren Özdemir, bugün yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Genç kızın ölümü ülke genelinde büyük yasa neden olurken, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamalarda bulundu.

Yaşanan olayla ilgili olarak, süreci yakından takip ettiklerini söyleyen Selçuk, uzmanların desteğiyle aileye destek verildiğini ifade etti. Katilin bu olayın ardından ağır ceza alması için davaya müdahil olacaklarını söyleyen Selçuk, ailenin üzüntüsünü paylaştıklarını da belirtti.

Dava Takip Edilecek

Daha önce de birçok farklı suçtan yargılanan ve firari olduğu öğrenilen katil bugün akşam saatlerinde polis ekipleri tarafından yakalanırken, Ceren Özdemir'in cinayetinden sorumlu olan katilin en ağır cezayı alması için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının da davaya müdahil olacağı bilgisi paylaşıldı. Bakan Selçuk, ailenin bu zorlu süreçte psikososyal destek alması için de tüm destekleri vereceklerinin altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 00:36

YORUM EKLE

Popüler Haberler