Ceza İndirimi Çıkacak Mı? 2019'da Genel Af Yasası Ne Zaman Çıkacak? Af Çıkacak Mı? 2019 Son Dakika Genel Af Açıklaması

On binlerce kişiyi yakından ilgilendiren af yasası ile ilgili çalışmalar sürüyor. Seçimden sonra hükümet gündemine alınacak genel af yasasına ilişkin son dakika gelişmeleri...

Ceza İndirimi Çıkacak Mı? 2019'da Genel Af Yasası Ne Zaman Çıkacak? Af Çıkacak Mı? 2019 Son Dakika Genel Af Açıklaması

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, af çalışmaları ile ilgili son gelişmeler hakkında açıklamada bulundu. Gül, affın 19 Mayıs 2018 tarihinden önce işlenmiş olan ve kanunda ayrılan infaz hükümlerine göre affın hazırlandığını kaydetti. Toplam ceza sürelerine indirim yapılmasına ilişkin çalışmaların sürdüğünün altını çizen Gül, indirim sonrası cezası kalmayan mahkumların tahliye edileceğini söyledi.

Toplam Cezaya 5 Yıl İndirim

Kaydedilen ilerleme çerçevesinde, kesinleşmiş hükümlerde cezaların toplamından bir defa olmak suretiyle 5 yıllığına indirim yapılacak. Af teklifinin yanı sıra toplumun düzenini bozmayacak çalışmaların sürdüğünün de altı çizildi. Teknik çalışmaların sürdüğü ile ilgili açıklama yapan Gül, çalışmaların tamamlanması halinde TBMM gündemine getirileceğini anlattı.

Acele Karar Verilmemesi Gerekir

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, MHP’nin af teklifi ile ilgili çalışmaların sürdüğünü söyledi. Kamu vicdanının esas alınması gerektiğini anlatan Yıldırım, hızlı kararın mağduriyetlere yol açabileceğini kaydetti.

MHP: Teklif İncelemeye Alındı

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, geçtiğimiz günlerde af ile ilgili çalışmaların incelendiğini kaydetti. Hükümetin yeni bir yöntem üzerine çalıştığının altını çizen Öztürk, seçim sonrasında konunun yeniden masaya yatırılacağını söyledi.

AK Partili Numan Kurtulmuş ise affın ne zaman geleceği ile ilgili seçime kadar gündeme gelmesinin zor olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 21:05

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahkum Eşi
Mahkum Eşi - 1 yıl Önce

Af cikmali bir sürü mağdur mahkum var af istiyoruz seçimden once


Popüler Haberler