CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Yumruk Atan Osman Sarıgün Serbest Bırakıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı düzenlenen protestoların ardından saldırı girişiminde bulunarak Kılıçdaroğlu'na yumruk atan Osman Sarıgün adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Yumruk Atan  Osman Sarıgün Serbest Bırakıldı

CHP Genel Başkanı Ankara Çubuk'ta katıldığı Hakkari'de şehit düşen Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı'nın cenaze töreninde protesto edilmiş ardından da saldırıya uğramıştı. olaydan hemen sonra jandarma ve emniyet görevlileri güvenlik kameraları incelenmiş olaya karışan 9 şüpheliyi gözaltına almıştı. Gözaltına alınan 9 şüphelinin 8'i sorguları tamamlandıktan sonra serbest bırakıldı fakat Kemal Kılıçdaroğlu'na yumruk attığı tespit edilen Osman sarıgün'ün sorgusu devam etti.

CHP Genel Başkanı'na yumrukla vurduğu iddia edilen Osman Sarıgün isimli şüpheli ise bugün sorgusu tamamlandıktan sonra Jandarma'daki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Çubuk Adliyesi'ne sevk edilen Osman Sarıgün 'suç işlemeye tahrik etmek', 'kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret' ve 'kamu görevlisini yaralama' suçundan savcılıkça Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilerek şüpheli hakkında adli kontrol kararı verilmesi talep edildi.

Osman Sarıgün, Çubuk Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılarak nöbetçi hakimlikteki sorgusu tamamlandıktan sonra atılı suçlar kapsamında adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. 

Yurtdışına çıkışı yasaklanan şüpheli haftada iki gün jandarma karakoluna imza verecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 00:45

YORUM EKLE

Popüler Haberler