Cuma namazları ne zaman camilerde kılınmaya başlayacak? Camiler ibadete açılıyor!

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle ''Cuma namazları ne zaman camilerde kılınmaya başlayacak?'' sorusunun yanıtı belli oldu. Camiler pandemi sürecinden bu yana ilk kez ibadete açılıyor.

Cuma namazları ne zaman camilerde kılınmaya başlayacak? Camiler ibadete açılıyor!

İçişleri Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu genelgeyle cemaatle namaz kılma yasağının kaldırılmasına ilişkin detaylar belli oldu. Bakanlık, cemaatle namazın şart ve vakitlerini duyurdu. Bu çerçevede şuan için namaz kılınmayacak fakat uygun camilerin avlusunda cemaatle namaz kılınabilecek. Genelgeye göre şuan için yalnızca öğle ve ikinci namazları cemaatle kılınabilecek.

Almanya’da ilk cemaatle Cuma namazı kılındı

Almanya’da da pandemi sebebiyle ibadete ara verilen camilerde normalleşmeyle birlikte ilk Cuma namazı kılındı. Nijerya’da da salgın tedbirleri çerçevesinde bayram namazı evde kılınacak.

Türkiye’de koronavirüste son durum

Sağlık Bakanlığı resmi web sayfasında yayınlanan duyuruya göre Türkiye’de bugün 37 bin 507 test yapılırken, 952 kişinin test sonucu pozitif çıktı. Son 24 saat içerisinde 27 hasta hayatını kaybederken, 1121 hasta iyileşerek taburcu edildi. Koronavirüsün Türkiye’de ortaya çıktığı ilk günden bu yana 1 milyon 767 bin 507 test yapılırken, 154 bin 500 vaka oldu ve 4 bin 276 kişi yaşamını yitirdi.

Yoğun bakımda tedavi gören hasta sayısı 800, entübe hasta sayısı 401 ve iyileşen hasta sayısı ise 116 bin 111 olarak kaydedildi.

 

Sen de her an gündemden haberdar ol! Günün manşetleri şimdi telefonunda. Uygulamamızı şimdi indir! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Merak edilen tüm gelişmeler anında karşında! Haberport’u Instagram’da takip etmeye başla, gündemden geri kalma. >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 23:42

YORUM EKLE

Popüler Haberler