Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlik Genelgesini İmzaladı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle tüm yurt genelinde anma etkinliklerinin düzenlenmesiyle ilgili genelge Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak resmi gazetede yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlik Genelgesini İmzaladı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri bu yıl, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere tüm yurtta gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının koordinasyonunda yürütülecek olan etkinliklerin düzenlenmesiyle ilgili bir genelge yayımladı. 

Resmi Gazetede yayımlanan genelgeye göre proje ve etkinliklere ait giderler ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca karşılanıp Ankara ve İstanbul etkinlikleri için ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından bütçe talep edilebilecek, koordinatör kurum tarafından uygun görülen sponsorluk/hizmet alımı anlaşmaları da yapılabilecek. 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında düzenlenecek anma etkinliklerinin en iyi şekilde gerçekleştirilebilmesi için ihtiyaç duyulacak olan her türlü destek, yardım ve kolaylık tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca geciktirilmeksizin ve ivedilikle olarak yerine getirilecek.

Gerçekleştirilecek proje ve etkinliklere ilişkin logo, afiş, duyuru, davetiye, ilan benzeri belge ve görsel dokümanlar İletişim Başkanlığınca oluşturulacak ve www.15temmuz.gov.tr adresinde bulunan kurumsal kimliğe uygun şekilde kullanılacak. 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2019, 15:04

YORUM EKLE

Popüler Haberler