Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklamıştı

Türk Silahlı Kuvvetleri Fırat’ın doğusuna Şanlıurfa sınırından obüs atışları gerçekleştirdi. Arap bölgesine yapılan atışlarda 4 terörist etkisiz hale getirildi, 6 terörist de yaralı olarak ele geçirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklamıştı

Şanlıurfa sınır hattından Fırat’ın doğusuna top atışları gerçekleştirildi. Düzenlenen atışlarda 4 teröristin etkisiz hale getirildiği ve 6 teröristin de yaralandığı duyuruldu. Yetkililere göre TSK Şanlıurfa Suruç ilçesinden Kobani’deki terör unsurlarına yönelik obüs bataryalarıyla saldırı düzenledi. Olayla ilgili son durum merak edilirken Bakanlık açıklama yaptı.

Bakanlık, Şanlıurfa Suruç’taki İncirli Hudut Karakol Komutanlığı’na taciz ateşi açıldığını aktardı. Bu ateşlerin hemen ardından BM sözleşmesinin 51. maddesi gereğince karşılık verildiği paylaşıldı. Bu karşılıklar sonucunda 10 teröristin etkisiz hale getirildiği ve herhangi bir personele zarar gelmediği duyuruldu. Saldırılar sonucunda sadece bir askeri araçta hasar meydana geldiği belirtiliyor.

Fırat’ın Doğusu İçin Her Şey Hazır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye’nin kuzeydoğusuna yönelik operasyon için hazırlıkların tamamlandığını dile getirdi. Demokratik Suriye Güçleri ile temas içinde olunduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı, operasyonların toplum desteği alarak sürdürüleceğini kaydetti.

Erdoğan’ın bu açıklamalarından sonra Pentagon Sözcüsü Robertson’dan ardı ardına açıklamalar geldi. Robertson, Türk tarafların gerilimi tırmandırdığını ve önemli olanın İŞİD’i yenilgiye uğratmak olduğunu dile getirdi. Pentagon Sözcüsü, ABD-Türkiye Dışişleri Bakanlarının görüşmesini anımsatarak Menbiç yol haritasının uygulanmasına bağlı olduklarını hatırlattı.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 19:53

YORUM EKLE

Popüler Haberler