Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko'yu Külliyesinde Ağırladı

Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko bir takım temaslarda bulunmak için Türkiye'ye geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lukaşenko'yu Cumhurbaşkanlığı külliyesinde resmi törenle karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko'yu Külliyesinde Ağırladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile bir takım görüşmeler yapmak için Türkiye'ye gelen Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko Cumhurbaşkanı külliyesi önünde Erdoğan tarafından resmi törenle karşılandı. Konuk Cumhurbaşkanı Lukaşenko'nun bulunduğu makam aracını Külliye önündeki caddede karşılayan süvariler, Lukaşenko'ya protokol kapısına kadar eşlik etti.

İki Cumhurbaşkanının tören alanındaki yerlerini almalarının hemen ardından, 21 pare top atışı atıldı. İki ülkenin milli marşları çalındıktan sonra Lukaşenko, Muhafız Alayı Tören Kıtası'nı "Merhaba asker" diyerek selamladı. 

Törende, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile Ankara Valisi Vasip Şahin de yer aldı. 

İki ülke heyetlerinin takdimi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Lukaşenko, Türkiye ve Belarus bayrakları önünde basına poz verdi. 

İki Ülke Cumhurbaşkanı öncelikle heyetler arası görüşmeler yapıp ardından ortak basın toplantısı düzenleyecekler.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 18:30

YORUM EKLE