Cumhurbaşkanı Erdoğan kararıyla Adalet Bakan Yardımcılıklarına 3 isim atandı

cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kararıyla, Adalet Bakan yardımcılıklarına Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz ve Uğurhan Kuş atandı. Karar resmi Gazetede yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kararıyla Adalet Bakan Yardımcılıklarına 3 isim atandı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2 ve  3'üncü maddeleri gereğince, Adalet Bakan Yardımcılıklarına Zekeriya Birkan, Ceza ve  Tevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz ile Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan  Kuş atandı. 

Söz konusu atamaların ardından Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda,  "Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz ve Uğurhan  Kuş, Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atanmıştır. Kendilerine yeni  görevlerinde başarılar diliyorum. Hayırlı olsun." ifadelerine yer verdi.

Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz ve uğurkan Kuş kimdir?

ZEKERİYA BİRKAN

zekeriya birkan adalet bakanlığı
 
1967 yılında Trabzon'da doğan Zekeriya Birkan, İstanbul  Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra serbest avukat olarak görev yaptı. Bursa Barosu Başkanlığı da yapan Birkan, 25 ve 26'ncı dönemlerde AK Parti  Bursa Milletvekilli olarak görevlerinde bulundu.
 
ŞABAN YILMAZ

şaban yılmaz adalet bakanlığı

1970 yılında Rize'de doğan Şaban Yılmaz, 1993 yılında İstanbul  Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Cumhuriyet Savcısı ve Cumhuriyet  Başsavcısı olarak çeşitli il ve ilçelerde görev yapan Yılmaz, Adalet Bakanlığı  Müsteşar Yardımcılığı ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü yaptı.

UĞURKAN KUŞ

uğurkan kuş adalet bakanlığı
 
1973 yılında Sivas'ta doğan Uğurhan Kuş, 1997 yılında Marmara  Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Cumhuriyet Savcısı ve Cumhuriyet  Başsavcısı olarak çeşitli il ve ilçelerde görev yapan Kuş, Bursa Cumhuriyet  Başsavcısı olarak görevliydi.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 10:14

YORUM EKLE

Popüler Haberler