Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB 10. Türkiye Ticaret ve Sanayi Toplantısında Gündemi Değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB 10. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası’nda gündeme dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanının değerlendirmeleri aşağıda yer almaktadır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB 10. Türkiye Ticaret ve Sanayi Toplantısında Gündemi Değerlendirdi

Cumhurbaşkanı, öncelikle döviz kuruna dair uygulamaya koydukları faaliyetler hakkında konuştu. Türkiye ekonomisini tehdit eden hususlar için gerekli tedbirlerin alındığını belirten Erdoğan, Türkiye olarak birlik ve beraberlik mesajı verdi.

2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı

Erdoğan’ın hedefinde Türkiye’deki bazı kesimler vardı. Türkiye’nin sorununun yurt dışındaki rekabet ettiği ülkeler olmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı, Türkiye’de yer alan ve ülkemize zarar veren bir kesimin var olduğuna inandığını yineledi. Bu insanların kendi ülkesine hiçbir zaman güvenmediklerini ve başkalarının altında yaşamayı tercih ettiklerini söyleyen Erdoğan, bu kişilere karşı mücadele etmeyi bırakmayacaklarının mesajını verdi.

Erdoğan ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti olarak çok güçlü bir yapıya ve müktesebata sahip olduklarını, içerideki hainlere fırsat verilmeyeceğinin altını önemle çizdi. Çok önemli çalışmalara imza attıklarını belirten Erdoğan, ülkemizde çok önemli bilim insanlarının bulunduğunu ve 2019 yılını Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı ilan ettiklerini ifade etti.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 22:44

YORUM EKLE

Popüler Haberler