Cumhurbaşkanı Erdoğan Vatandaşların İdam Talebini Değerlendirdi

Çanakkale'de önemli bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlarımızın idam talebi hakkında açıklamalarda bulundu;

Cumhurbaşkanı Erdoğan Vatandaşların İdam Talebini Değerlendirdi
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılında düzenlenen törende kahramanlarımızın başarısının adeta tarihi değiştirecek nitelikte olduğundan söz eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aynı zamanda son günlerde meydana gelen Hollanda krizi hakkında da açıklamalarda bulunarak meydana gelen durumu değerlendirdi. Hollanda'nın meydana getirdiği bu durum doğrudan iki ülke arasındaki ilişkilerin ciddi anlamda zedelenmesine sebebiyet vermiştir.

Hollanda'da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı'nın Türkiye Büyükelçiliği'ne sokulmaması durumunu ele alan Erdoğan, Fatma Betül Kaya'ya solunda yer verdi. 16 Nisan tarihinden itibaren idam talebinin çok daha detaylı bir şekilde değerlendirileceği belirtildi. Bununla birlikte bu sürecin ardından bu tarihten itibaren bu durumun gereğinin sonuna kadar yapılacağı yönünde önemli bilgiler aktarıldı. Referandum sürecinin ardından gereğinin yapılacağının sözü de bir nevi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da verilmiş oldu. 

Tanklara, F-16'lara, Helikopterlere Karşı Cesaret Gösterildi

Ülkemiz vatandaşlarının 15 Temmuz gecesinde bölücü terör örgütü FETÖ'nün darbeci hainlerine karşı dimdik bir duruş sergilediğinden söz edildi. Bununla  birlikte milletimizin o gece de cesaretini darbecilerin F-16'larına, helikopterlerine ve tanklarına karşı gösterdiği belirtildi. Ülkemiz bölünmez bütünlüğünü tehlike altına almak isteyen hainlere karşı sergilenen demokrasi mücadelesinde çok büyük neticeler ele geçirildi. Ülkemizde her türlü yolsuzluğu gerçekleştiren ve bunun yanı sıra ülkemizin siyasi iktidarını silah zoruyla ele geçirmek siteyen bu şahıslar, vatandaşlarımızın ve yetkililerimizin dik duruşu karşısında boyunlarını eğmişlerdir. 


TRT binasını ele geçirerek sahte bir darbe bildirisi okutan ve bununla birlikte ülkemizin kalbi olan TBMM'yi bombalama cüretinde bulunan hainler, gecenin ardından demokrasi mücadelesi karşısında birer birer etkisiz hale getirilmiştir.  Bu sürecin ardından ise hainlerin tutuklanarak cezaevine gönderilmesi için iddianameler de gerekli görevlilerimizce hazırlanmaya devam etmekte.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 15:04

YORUM EKLE