Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Yıldönümü Günü Mesajı

Atatürk'ün vefatının 80. yıldönümü nedeni ile AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 10 Kasım Atatürk'ü Anma Yıldönümü Gününe dair bir mesaj yayınlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 10 Kasım mesajına ait detaylar haberimizde.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Yıldönümü Günü Mesajı

Ulu Önder Atatürk'ün ölümünün 80. Yıldönümü nedeni ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 10 Kasım için bir mesaj yayınlandı.

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 10 Kasım için yayınlamış olduğu mesajda  "Gazi'nin mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalı, onun 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeliyiz" ifadelerini kullandı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verildi. İşte o metin;

Recep Tayyip Erdoğan' ın 10 Kasım Mesajı;

"İstiklal mücadelemize önderlik eden, aziz milletimizin eşsiz fedakarlığıyla bu destansı mücadeleyi zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal, üstün askeri yönetimi ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir.

Milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıyla çıktığı zorlu yolda, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başaran Gazi Mustafa Kemal, istiklal mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırmıştır.

Gazi'nin mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalı, onun 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeliyiz.

2023 HEDEFLERİMİZE ULAŞILMASI İÇİN YILMADAN ÇALIŞMAYA DEVAM

Cumhuriyetimizin 95. yılını iftiharla kutlayan Türkiye, istikrar içinde güçlenmeye ve büyümeye devam ederken, ecdadımızın her dönemde önüne çıkan engelleri birlik ve beraberlik içinde aştığını, milli ve manevi değerlerini her şart altında yaşattığını, inandığı yoldan asla dönmediğini, istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıktığını da unutmamalıyız.

Millî iradeye sahip çıkılması, demokrasinin güçlendirilmesi ve 2023 hedeflerimize ulaşılması için yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam ederken, geleceğimize her zamankinden daha büyük bir ümitle bakıyoruz.

Bu düşüncelerle, vefatının 80. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, şükranla anıyorum."

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 23:19

YORUM EKLE