Cumhurbaşkanı Mahkumlara Af İçin Tarih Verdi! Genel Af ve Ceza İndirimi İçin Son Gelişmeler Neler?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mahkumlara af için tarih verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından sonra genel af ve ceza indirimi için son gelişmeler neler konusunda araştırma yapılmaya başlandı. Erdoğan, ''Adalet Bakanlığı konuya ilişkin çalışma yürütüyor.'' diyerek ceza indirimine yeşil ışık yaktı.

Cumhurbaşkanı Mahkumlara Af İçin Tarih Verdi! Genel Af ve Ceza İndirimi İçin Son Gelişmeler Neler?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mitingde yapmış olduğu konuşmada af sorusuyla ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Erdoğan, af konusunda gelen yoğun sorular üzerine ‘’Konuyu bilmeden konunun teferruatına hakim olmadan sizlere ayak üstü vereceğim bir bilgi aldatıcı olur.’’ şeklinde yanıtladı. Erdoğan, Adalet Bakanlığı’nın konuya ilişkin bir çalışma yürüttüğünü ifade ederek ‘’Kusura bakmayın ama herkesi serbest bırakmak gibi bir şey olmaz.’’ diye konuştu.

Meclis Açıldığında Görüşülecek

Erdoğan, Adalet Bakanlığı’nın af konusundaki çalışmalarının seçim sonrasında Meclis açıldıktan sonra görüşüleceğinin altını çizdi. 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri sonrasında parlamento gündemine alınacak başlıca konular arasında af tartışmaları olduğu belirtiliyor. Yeni askerlik sistemi de Meclis mesai yapmaya başladığında gündeme alınacak en önemli konulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmakta.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2019, 17:52

YORUM EKLE
YORUMLAR
işin doğrusu
işin doğrusu - 2 hafta Önce

23 hazirandan önce çıkmalıdır

Mızgın
Mızgın - 2 hafta Önce

Yeter ar tık bu bekleyış af istıyoruz bayramda çocuklarımın yüzü gülsün artık

Seda
Seda - 2 hafta Önce

Benim bebeğim ağlıyor baba diye ne olur çıkartın suçsuzlar çıksın

Ülgen Ünal
Ülgen Ünal - 2 hafta Önce

Arkadaş bu veya ceza indirimi olmamak herhalde nutfen 23 Haziran seçim öncesi çıksın

Semih
Semih - 2 hafta Önce

Hırsızlık sucundan 250 lira için 2 ay yatırıp tahliye edip 2 sene 1 ay daha ceza kesen infazımı gerçekleştiren adalet Allaha havale ediyorum ben yaptıgımdan pişmanım daha 19 yaşındayım bir hata yaptık ama böyle olmamalıydı piskolojim bozuldu 10 gün içinde teslim olmam gerekiyor ben şimdiden içerdeymişim gibi her geçen günde daha çok üzülüyor daha kötü oluyorum

Popüler Haberler