Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 23 Nisan Töreni, Cumhurbaşkanı Erdoğan Koltuğunu 6. Sınıf Öğrencisine Verdi

Cumhurbaşkanı Külliyesi geleneksel 23 Nisan Çocuk Bayramı etkinliğine ev sahipliği yaptı. Gerçekleşen etkinlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koltuğunu 6. sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Ozan Sözeyataroğlu'na devretti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 23 Nisan Töreni, Cumhurbaşkanı Erdoğan Koltuğunu 6. Sınıf Öğrencisine Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve beraberindekileri kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan geleneksel olarak düzenlenen 23 Nisan kutlamalarında Bakan selçuk eşliğinde gelen 6. sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Ozan Sözeyataroğlu'na koltuğunu devretmeden önce bir açıklama yaptı. Erdoğan; "Sevgili çocuklar değerli misafirler Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne hoşgeldiniz. Ülkemizdekilerle birlikte tüm dünyanın çocuklar bayramında sizleri misafir etmenin memnuniyetini ifade etmek istiyorum. Siz çocuklarımızın 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını şahsım ve milletim adına kutluyorum.

Bağımsızlığımız için canlarını feda eden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bugün çocuk bayramımızla beraber Meclisimizin dualarla, tekbirlerle açılışının yıldönümünü de kutluyoruz. Ankara'da açılan Büyük Millet Meclisi bağımsızlığımıza giden yolun da müjdecisi olmuştur. Böyle anlamlı günün siz çocuklara armağan edilmesi son derece manidardır. Bu devletimizi kuranların sizlere olan inancının sembolüdür.

Bu çocuklarımıza verilen önemin işaretidir. Ben herbirinizin bu emaneti en iyi şekilde yarınlara taşıyacağınıza inanıyorum. Sizler Türkiye'yi çok daha iyi aşamaya taşıyacaksınız. Sizlere daha güzel bir gelecek sunmak çalışmayı ve mücadele etmeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

Daha sonra Cumhurbaşkanı erdoğan'dan koltuğu devralan 6. sınıf öğrencisi Ozan sözeyataroğlu ise şu mesajı paylaştı:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk millet egemenliğini hakim kılmak için TBMM’yi açmış ve bugünü biz çocuklara armağan etmiştir. Hepimize güzel nice bayramlar diliyorum. Bizleri makamında ağırlayan sayın cumhurbaşkanımıza da tüm arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Hepimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun."

Konuşmasının ardından gazetecilerden soru alan Sözeyataroğlu'nun, kabinede revizyon iddialarıyla ilgili soruyu "Zaten yeni kabinem burada" diyerek cevap vermesi gülüşmelere neden oldu. du. 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 15:43

YORUM EKLE

Popüler Haberler