Dinar'da Abisi Tarafından Öldürülen 2 Kız Kardeşin Öldürülme Nedeni Belli Oldu

Afyon’un Dinar ilçesinde yürekleri sızlatan bir hadise yaşandı. Bilindiği gibi 2 kız kardeş insan dışı bir şekilde öldürülmüştü. Dinar’da Öldürülen 2 Kız Kardeş Hadisesinin Sebebi Belli Oldu. İşte olay hakkındaki ayrıntılar...

Dinar'da Abisi Tarafından Öldürülen 2 Kız Kardeşin Öldürülme Nedeni Belli Oldu

Dinar’da Öldürülen 2 Kız Kardeş Hadisesinin Sebebi Belli Oldu

Yakın bir tarihte Afyon’un Dinar ilçesinde yaşanan hazin olayda, iki kız kardeş evlerinde başlarından silah ile vurulmuş bir şekilde bulunmuşlardı. 20 yaşındaki Aysel Şahin ile 16 yaşındaki Hatice Şahin, büyük ağabeyleri 21 yaşındaki Bayram Şahin tarafından öldürüldüler. Kız kardeşlerin yapılan otopsilerinde büyük kız kardeş olan Aysel Şahin’in 5 aylık hamile olduğu anlaşıldı.

Olay Öğle Saatlerinde Yaşandı

Dinar İlçesinin Çayüstü köyünde yaşanan hadise, öğle saatlerinde cereyan etti. Aysel ve Hatice ismindeki iki kız kardeşi evlerinde silah ile öldürülmüş olarak bulundular. Yakınlarının iki kız kardeşin cansız bedenini bulmaları sonrasında konu ile ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

Otopsi İçin Hastaneye Götürüldüler

Kız kardeşlerin cesetleri Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne götürüldü ve morga taşındı. Jandarma ekipleri köy girişlerini kapattı ve olay yerini detaylı bir şekilde inceledi.

Abileri İtiraf Etti

Jandarma ekipleri, yaşanan hazin olayın ardından 4 kardeşi ve anne babaya ifade verdirdi. Kardeşlerden en büyüğü olan 21 yaşındaki Bayram Şahin gözaltına alındı.

Bayram Şahin, jandarmaya verdiği ifadesinde kardeşlerini vurduğunu itiraf etti. 2 kız kardeşin ölümüne sebep olan silah olayın gerçekleştiği yerden 700 metre ilerde toprağa gömülü bir vaziyette tespit edildi.

Hamile Olduğu Anlaşıldı

Aysel ve Hatice Şahin’in cesetleri üzerinden yapılan otopsi incelemesi sonrasında 20 yaşındaki Aysel Şahin’in 5 aylık hamile olduğu anlaşıldı. Cesetlerin otopsi incelemesinin bitmesi sonrasında gömülecekleri ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 13:21

YORUM EKLE