Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 70 Zabıta Memuru Alım İlanı Yayınlandı!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi en az lise mezunu olmak şartıyla yüksek maaşlı zabıta alımları yapıyor. Belediye yüksek maaşlı olarak görevlendirmek üzere, zabıta kadrosuna 70 kişilik kontenjan ayırdı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 70 Zabıta Memuru Alım İlanı Yayınlandı!

Türkiye genelinde belediyelerin ihtiyaçlarına göre zabıta memuru alımları devam ediyor. Son olarak Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi zabıta ihtiyacının olduğunu duyurmuştu ve bir ilan yayımlamıştı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi zabıta alımları için 70 kişilik bir kadro açtı ve başvurular alınmaya başlandı. Belediyenin zabıta kadrosuna alınacak olan bu adaylar yüksek maaşlı olarak çalışacak.

Kadrolar Mezuniyet Derecesine Göre Ayrılacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 70 kişilik zabıta alımlarında mezuniyet derecesine göre kadro dağılımı yapacak ve ortaöğretim, ön lisans, lisans mezunları arasından yüksek maaşlı zabıta memuru alımları gerçekleştirilecek. Yani 26 ortaöğretim mezunu, 21 ön lisans mezunu ve 23 lisans mezunu olmak üzere 70 zabıta memuru istihdam edilecek. Alımlarda KPSS puanına da bakılacak. Lise mezunu adayların KPSS P94 puan türünden en az 60 ile üzerinde bir puan alması ve B sınıfı sürücü belgesine sahip olması, ön lisans mezunlarının KPSS P93 puan türünden minimum 60 ve üzeri bir puan alması ve C sınıfı ehliyete sahip olması, lisans mezunları için ise KPSS P3 puan türünden 60 ve üzeri puan almaları ve B sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerekiyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 70 kişilik zabıta memuru alımlarına adayların bizzat kendilerinin 6 Mart 2019 tarihine kadar başvuru yapması gerektiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2019, 23:30

YORUM EKLE

Popüler Haberler