Diyarbakır Lice de Operasyonlar Son Hızıyla Sürüyor

Diyarbakır’ın Lice kırsalında başlatılan terör operasyonu son hızıyla sürmeye devam ediyor. Gerçekleştirilmekte olan bu operasyonlara 7 bini aşkın personelin katılımıyla neticeler alınmaya devam ediyor;

Diyarbakır Lice de Operasyonlar Son Hızıyla Sürüyor
Diyarbakır Valiliği tarafından gerçekleşmekte olan terör operasyonlarıyla ilgili yapılan açıklamalarda, Kulp, Lice ve Hani ilçeleriyle Bingöl arasındaki dağlık alanda terör operasyonu sürdürüldüğü yer aldı. Bununla birlikte gerçekleşen bu operasyonlara Silahlı Kuvvetlerimiz kahramanlarından toplam 7 bin personelin görev yapmakta olduğu bilgisi de aktarıldı. 5 Mart tarihinden beri sürdürülmekte olan bu operasyonlar sonucunda büyük neticeler alınmaya devam ediyor.

5 Mart'tan beri silahlı örgüt PKK hainlerine yönelik gerçekleştirilmekte olan operasyonlarda dün büyük neticeler elde edildi. 5 şüpheli Türk Silahlı Kuvvetleri personelimizce gözaltına alındı. Bununla birlikte PKK teröristleri tarafından tuzaklanmış ve EYP düzeneği de ele geçirildi. Ele geçirilen bu patlayıcı kontrollü bir şekilde imha edilirken, hainlerin barındığı bölgeler de tespit edildi. Terör örgütü PKK hainlerinin kaldığı noktalarda arama yapan güvenlik güçlerimiz ise, 200 kilogram amonyum nitrat ve alüminyum tozu kullanılarak tuzaklanmış 4 el yapımı patlayıcı ve 4 mutfak tüpünü imha etti. Aynı zamanda teröristlerin kullanmakta olduğu barınak ve sığınakları da imha eden güvenlik güçlerimiz, örgütün bulunduğu bu noktaya büyük bir darbe vurdu.

Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edilmişti

Terör örgütü PKK’ya karşı sürdürülen terör operasyonları sonucunda vatandaşlarımızın can güvenliğinin tehlike altına girmemesi adına sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 5 Mart tarihinden itibaren Diyarbakır’ın Lice ilçesinde toplam 11 mahallede ilan edilen yasağın, ikinci bir emre kadar geçerli olduğu da belirtilmişti.

Teröristlere karşı böylesine etkin bir mücadele sergileyen Türk Silahlı Kuvvetleri kahraman askerleri, hainlere göz açtırmamakta. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü tehlike altına alabilmek isteyen bu hainler her geçen gün daha da sonuçsuz kalmaktalar.

Hainliklerini son hızıyla sürdürmek isteyen ve vatandaşlarımızın can güvenliğini tehlike altına alabilmek isteyen teröristler, her seferinde güvenlik güçlerimizin aldığı önlemlerle karşı karşıya kalmaktalar. Şuanda ise çemberleri iyice daralmış olan silahlı terör örgütü PKK hainleri adeta kaçacak delik aramaktalar.
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 16:47

YORUM EKLE