Diyarbakır Lice Kırsalında Gerçekleşen Çatışmada Ne Yazık ki Acı Kayıplar Verdik

Diyarbakır’ın Lice kırsalında terör örgütü PKK militanlarıyla gerçekleşen çatışmalar sonucunda yaralanan iki askerimizin acı haberi bugün geldi;

Diyarbakır Lice Kırsalında Gerçekleşen Çatışmada Ne Yazık ki Acı Kayıplar Verdik
Silahlı terör örgütüne karşı Diyarbakır’ın Lice kırsalında gerçekleşmekte olan operasyonlarda, hainler tarafından 2 askerimiz yaralanmıştı. Örgüte büyük bir darbe vuruluyor olmasına rağmen ne yazık ki zaman zaman kahramanlarımız kör kurşunların hedefi olmakta. Canla başla sonuna kadar vatanı için mücadele eden kahramanlarımız bu durumda şehit düşmeyi de sonuna kadar göze almakta.

Gerçekleşen operasyonlara ilişkin yapılan son dakika açıklamalarında ne yazık ki, Lice'de gerçekleşen çatışmalarda yaralanan 2 askerimizin şehit düştüğü bilgisi aktarıldı. İki ayrı noktada gerçekleşmiş olan terör operasyonları sırasında 7 teröristin güvenlik güçlerimizce öldürüldüğü bilgisi de aktarılan son dakika bilgiler arasında yer almakta.

Yaralanarak Şehit Düşen Yüzbaşı Bütün Müdahalelere Rağmen Kurtarılamadı

Lice kırsalında terör örgütü tarafından yaralanan askerimizin birinin yüzbaşı rütbesinde olduğu belirtildi. Yaralandıktan sonra hemen tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırılan 2 askerimize hastanenin bütün imkanları seferber edildi. Ancak bütün müdahalelere rağmen kahramanlarımız şehit düştü.

5 Mart Tarihinden Beri Operasyon Sürüyor

5 Mart tarihinden beri terör örgütü PKK’ya yönelik Diyarbakır’ın en önemli bölgelerinden olan Lice'de sürdürülmekte olan terör operasyonuna ciddi bir önem verilmekte. Bu süreçte teröristlerin tamamen etkisiz hale getirilebilmesi adına güvenlik güçlerimiz bütün imkanları seferber etmeye devam ediyor. Operasyonlarda 7 bini aşkın asker, 17 helikopter ve de çok sayıda zırhlı araç bölgeye intikal etmiş durumda. Operasyon sürecinin başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için önemli bir çaba ortaya koyulmakla birlikte, askerlerimiz de sonuna kadar mücadelesini sürdürmeye devam etmekte.

Silahlı terör örgütüne karşı mücadelesini büyük bir kararlılıkla sürdürmekte olan güvenlik güçlerimiz, örgütün ülkemizdeki faaliyetlerini engelleyebilmek adına önemli bir çaba sarf etmekte. Ülkemiz bölünmez bütünlüğünü parçalayabilmek ve vatandaşlarımızı korku haline büründürebilmek adına hainliklerini sürdüren bu şahıslara göz açtırılmamaya devam ediyor. Böylelikle de özellikle de bu yıl ülkemizde terör saldırılarının boyutunda ciddi bir azalma gözlemlendiği de su götürmez bir gerçek. Özellikle de geçtiğimiz yılda ülkemizin pek çok ilinde gerçekleşen terör saldırılarından ders çıkarılmış ve bu duruma karşı daha geniş çaplı önlemler alınmıştır. 
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2017, 20:19

YORUM EKLE

Popüler Haberler