Diyarbakır-Mardin Karayolunda Güvenlik Önlemleri Artırıldı

Diyarbakır-Mardin karayolunca terör örgütü tarafından bomba döşendiği yönünde alınan istihbarat bilgilerinin ardından jandarma ekipleri yoldaki güvenlik önlemlerini artırdı.

Diyarbakır-Mardin Karayolunda Güvenlik Önlemleri Artırıldı

Diyarbakır-Mardin karayolunun 75. kilometresinde silahlı örgüt tarafından bomba döşendiği yönünde alınan istihbaratlar, jandarma ekiplerini harekete geçirdi. Alınan bu istihbarat bilgisinin ardından jandarma ekipleri bölgede çalışma başlattı. Yol çift taraflı kapatıldı ve bununla birlikte bölgeye bomba imha uzmanları çağırıldı. Detektör köpeklerin de katıldığı bu bomba arama çalışmaları sebebiyle yüzlerce araba yol üzerinde kuyruk oluşturdu.  Aktarılan bu bilgilerin dışında bombalı arama çalışmalarının sürdürüldüğü bilgisi aktarılmakta ve bununla birlikte bölgede yoğun bir şekilde geniş çaplı önlemlerin alındığı bilgisinin de altı çizildi.

Terör Örgütünün Hainliklerine Göz Açtırılmıyor

Terör örgütü mensupları tarafından vatandaşlarımızın can güvenliğini tehlikeye sokabilmek için gerçekleştirilmek istenen bütün saldırıların önüne geçebilmek adına büyük bir mücadele sarf edilmekte. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü tehlike altına alabilmek ve vatandaşlarımızda korku hali yaratabilmek için sarf edilmekte olan bütün imkanlar, olumlu sonuçları da beraberinde getirmekte.

Silahlı Örgüt Köşeye Sıkıştırılmış Durumda

Terör örgütü PKK militanlarına yönelik gerçekleşmekte olan geniş çaplı operasyonlarda büyük neticeler alınmaya devam etmekte. Tespit edilen hainleri yoğun  süreç içerisinde hem havadan hem de karadan ateş altına alan güvenlik güçlerimiz, terör örgütünün meydana getirmek istediği faciaların tamamen önüne geçmekte. Dağlarda operasyonlarını son hızıyla sürdürmekte olan Türk Silahlı Kuvvetleri de bu süreçte çok büyük başarılar elde etmekte.

Yıllarca dağlarda kahraman askerlerimize karşı mücadele veren ve ülkemiz vatandaşlarının can emniyetini tehlike altına almak isteyen şahıslar güvenlik güçlerimizin önlemiyle karşı karşıya kalmış durumda. Teröristlerin tamamen etkisiz hale getirilebilmesi adına Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından örgüte yönelik gerçekleşen operasyonlarda PKK’nın inine inilmiş durumda. Örgütün sözde yöneticilerinin bulunduğu noktaları yoğun bir şekilde ateş altına alabilmek ve örgütü tamamen işlevsiz kılabilmek için büyük bir çabanın söz konusu olduğunu da söylemek mümkün. Ülkemizin zarar görmesini isteyen bütün unsurlara karşı 16 Nisan tarihinden sonra ise daha etkin bir mücadele verileceği aktarılmakta.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2017, 20:31

YORUM EKLE

Popüler Haberler