E-Devlet İçişleri Bakanlığı Açık Kapı uygulaması başvuru şartları nelerdir? İçişleri Bakanlığı başvuruları erişime açıldı!

Koronavirüs nedeni ile faaliyetine ara verilen birçok iş yerine ve ihtiyaç sahibi ailelere maddi destekler devam ediyor. İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya sokulan Açık Kapı sistemi ile ihtiyaç sahiplerine ulaşılmak hedefleniyor. İçişleri Bakanlığı, Açık Kapı sistemine başvurmak isteyen vatandaşlar için başvurular erişime açıldı. İşte, e-Devlet üzerinden başvurulan İçişleri Bakanlığı Açık Kapı uygulaması başvuru şartları nelerdir sorusunun yanıtı.

E-Devlet İçişleri Bakanlığı Açık Kapı uygulaması başvuru şartları nelerdir? İçişleri Bakanlığı başvuruları erişime açıldı!

Korona tipi Covid-19 virüsüne karşı alınan önlemler kapsamında birçok iş yerinin faaliyetine ara verildi. Bunun yanı sıra birçok çalışan ücretsiz izine ayrıldı. Bu anlamda vatandaşların ekonomik sıkıntılarının giderilmesi ve temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekilmemesi adına İçişleri Bakanlığı maddi yardım paketini açıkladı. Açık Kapı uygulaması dahilinde gerçekleşecek olan yardımlara başvuru sınırı bulunmamaktadır. Başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden yapılmaktadır. 

İçişleri Bakanlığından Maddi Yardım!

Koronavirüs salığını nedeni ile işten ayrılmak zorunda kalan vatandaşların mağdur edilmemesi için İçişleri Bakanlığı harekete geçti. Sosyal Devlet anlayışı kapsamında yapılan bu yardımlar, milletin zor durumda kalmaması ve temel ihtiyaçlarını sağlayabilmesi adına her geçen gün yeni yardım paketleri açıklanmaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan Açık Kapı uygulaması ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara gerekli yardımlar sağlanacak. Bu destek kampanyasına başvurular intenet ortamı üzerinden gerçekleşecek. 

İhtiyaç sahiplerinin mağdur edilmemesi adına 1 Nisan 2020 tarihinden itibaren kullanıma sunulan Açık Kapı uygulaması dahilinde vatandaşların ekonomik sıkıntıya düşmesinin önüne geçilmesi planlanmakta. 

İnsanların dışarıya çıkmaması ve toplu alanlarda bulunmaması için başvuruları e-Devlet üzerinden kullanıcılara açan İçişleri bakanlığı, kampanyaya başvuru sınırı getirmemiştir. Vatandaşlar e-Devler kapısını kullanarak, maddi destek talebinde bulunabilmektedir.

İçişleri Bakanlığı Açık Kapı Sistemi Üzerinden Maddi Yardım Başvuruları Başladı

İçişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen Açık Kapı uygulamasına acikkapi.gov.tr adresi üzerinden erişim sağlamanız mümkündür. Bu uygulama herhangi bir sınırlama barındırmamaktadır. Dileyen herkes bu maddi yardımdan yararlanmak için başvuruda bulunabilir. Başvurularınızı tamamladıktan sonra Bakanlık tarafından en kısa süre içerisinde konu ile alakalı bilgilendirme tarafınıza ulaşır. Ayrıca Açık Kapı uygulamasına çevrenizde bulunan ve maddi sıkıntılar yaşayan vatandaşlar için de başvuruda bulunabilirsiniz. 

Devlet Destekleri Artarak Sürüyor

Geçtiğimiz günlerde açıklanan 100 milyar TL değerinde ki ekonomik paket dahilinde mağdur ailelere, KOBİ’lere, işletmelere, işçilere ve işverenlere maddi destekler devam ediyor. Kimsenin mağdur edilmemesi amaçlanan bu süreçte, 3 Nisan 2020 tarihinde PTT personelleri tarafından 2 milyon 111 aileye 1000 TL değerinde maddi destek ulaştırılmıştı. Bu desteklerin devam etmesi adına Açık Kapı uygulamasını devreye sokan İçişleri Bakanlığı daha çok aileye ulaşmayı hedefliyor.

Hiçbir haberi kaçırma! Tüm gelişmeler anında telefonunda! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Tüm yeni haberlerimizden anında haberdar olmak için şimdi Instagram’da da bizi takip edebilirsin! Hadi, durma! >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Tüm merak edilen haberlere yer verdiğimiz Haberport Facebook Grubumuza sen de katılmayı unutma! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 00:13

YORUM EKLE

Popüler Haberler