EGM 35 Bin Polis Alımı İlanları Ne Zaman Açıklanacak! Kimler Başvuru Yapabilecek? Şartlar ve Detaylar

Emniyet Genel Müdürlüğü kapsamına yapılacak olan 35.000 kişi personel alımı başvuru şartları hakkında bir takım bilgilendirmeler yapıldı. Gelin başvurular hakkındaki detaylara birlikte göz atalım.

EGM 35 Bin Polis Alımı İlanları Ne Zaman Açıklanacak! Kimler Başvuru Yapabilecek? Şartlar ve Detaylar

35.000 Kişiye İstihdam Sağlanacağına Yönelik Açıklama Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü kapsamında bulunan PÖH, PMOYO, PAEM ve POMEM birimlerinde görevlendirilmek için personel alımı yapılacak. Peki bu alımlara kimler başvuruda bulunabilecek?

Polis Akademisi Başkanlığı’nca duyurulacak olan POMEM, PAEM, PMOYO ve PÖH alımlarında 2019 senesi için 35.000 kişiye istihdam yaratılacak. Emniyet Genel Müdürlüğü kurumlarında çalıştırılacak olan polis memurlarının alımları ile ilgili açıklamaların ne zaman yapılacağı adaylar arasında büyük merak konusu.

Emniyet Genel Müdürlüğü 25.000 polis alımı yapacak. Polis olmayı düşlerinde gören ve üniformayı giyecekleri günü iple çeken vatandaşlar sonuçların ne zaman açıklanacağını araştırıyorlar. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kadın PÖH alımları ile ilgili ve polis memuru alımları ile alakalı olarak yaptığı açıklamalar kapsamında 2019 senesinde 35.000 personel alacaklarını ve bu alımlar içinde kadın PÖH alımları da yapılacağını ifade etmişti. Peki ilanlar kapsamındaki alımlarda ne gibi şartlar talep edilecek?

Başvuruda bulunacak olan adayların 18 yaşından büyük olması ve 28 yaşından gün almamış olması gerekmektedir. Sağlık yönetmeliği koşullarına uyum sağlanıyor olması ve eğitim koşullarınında bünyede barındırılıyor olması gerekmektedir. Eğitim koşulları en az lise kurumlarından mezun olunmasını kapsamaktadır. Konu hakkında yeni açıklamalar yapılması durumunda yine intenet sitemiz üzerinden siz değerli okurlarımızla paylaşacağız.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 21:57

YORUM EKLE

Popüler Haberler