EGM PÖH Alımı KPSS ve Yaş Şartı Esnetildi mi? PÖH Alımında Başvuru Şartları Neler?

PÖH alımlarına başvuru yapmak için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Başvuru yapmak isteyen adaylardan diğer şartlar haricinde KPSS ve yaş şartını karşılamaları isteniyor. Ancak adayların yaş şartının esnetilmesi yönünde talepleri var.

EGM PÖH Alımı KPSS ve Yaş Şartı Esnetildi mi?  PÖH Alımında Başvuru Şartları Neler?

İçişleri Bakanlığı kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü bölümlerinde görevlendirmek üzere, polis özel harekat alımları şartları belli oldu.

İçişleri bakanı Süleyman Soylu, bazı açıklamalarında 35 bin kadar polis alımı yapılacağını belirtmişti. Kadın polis alımları ve ihtiyaç dahilindeki kadroların analizi yapılmıştı. Alımlara başvurabilmek için bazı şartları taşımak gerekiyor.

Başvuru Şartları

Adaylardan PÖH alımlarına başvuru yapabilmeleri için KPSS şartı aranacak ve emniyet teşkilatı şehit ve gazi eş çocuklarının KPSS baraj puanın %80’ini almış olmak gerekli. Diğer şartlar ise T.C vatandaşı olmak, eğitim düzeyinde lise, ön lisans ve lisans mezunu olmak, yaş koşulunda ise 28 yaşından küçük olmak, sağlık şartlarında ise görevini yapmaya engel teşkil eden bir durumun bulunmaması gerekiyor. Ayrıca Emniyet Sağlık Şartı yönetmeliğine uygun olmak ve silah kullanmayı engelleyici bir durumun bulunmaması gerekiyor.

Yaş Şartı Esnetilecek Mi?

Adayların en çok takıldıkları konuların başında yaş şartı geliyor. Başvuru yapmak isteyen adaylar yaş şartının esnetilmesini talep ediyor. PÖH alımlarında yaş şartında bir değişiklik olup olmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2019, 06:08

YORUM EKLE

Popüler Haberler