Emekli İntibak Yasası Çıkacak Mı? İntibak Yasası Son Dakika Haberleri! İntibak Yasası Ne Zaman Çıkar?

Milyonlarca emekli intibak yasası için bekleyişe geçti. Emekli intibak yasası çıkacak mı? İntibak yasası ne zaman çıkar? soruları milyonlarca emeklinin araştırdığı konular arasında yer alıyor. İntibak yasası çıkarsa milyonlarca emeklinin maaşlarına belli oranlarda zam uygulanacak.

Emekli İntibak Yasası Çıkacak Mı? İntibak Yasası Son Dakika Haberleri! İntibak Yasası Ne Zaman Çıkar?

Emekli vatandaşlar intibak yasası çalışmaları için resmi açıklama bekliyor. 2000 ve sonrasında emekli olan milyonlarca vatandaşımız intibak yasasını beklemeye koyuldu.

Emekli olan vatandaşların intibak yargı süreci için heyecanlı bekleyişleri sürüyor. Eğer bu yasa çıkarsa emekli maaşlarında zam olacak. İntibak yasasını bekleyen emekliler, aynı prim kazancı ve prim gün sayıları ile birlikte 2000’den önce emekli olan kişilerin kendilerinden daha fazla emekli aylığı aldığını ifade ediyor. Emekliler intibak yasası ile aradaki farkın kapanmasını istiyor. Emekli vatandaşlara, prim ödemelerine ve hizmet sürelerine göre farklı zamlar uygulanacak.

Yeni düzenleme ile birlikte, her emekliye farklı oranlarda zam uygulanacak. 2000 yılından önce emekli olan yaklaşık 2 milyon kadar SSK’lı, 50 TL ile 355 TL arasında zamlar almıştı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 22:42

YORUM EKLE
YORUMLAR
İntibak mağduru
İntibak mağduru - 5 gün Önce

Bu adaletsizlik düzeltilmezse çok kişinin ahı sizleri bulur

İntibak mağduru
İntibak mağduru - 5 gün Önce

Adalet istiyoruz

kısmmı emeklı
kısmmı emeklı - 5 gün Önce

INTIBAK MALUL KISMI EMEKLILER İNTİBAKLA 3600 VERILMESI ŞART ISTERSELER EMEKLIYE MILYAR VERIN HOŞ KARŞILANMAZ INSANIMIZ USTUNDE ONCE INTIBAK SON ZAM YOKSA DEVLETIN İŞİ ZOR BIZDEN UYARMASI

Şenol Aktas
Şenol Aktas - 5 gün Önce

Hep aynı haberler

İntibak mağduru
İntibak mağduru - 5 gün Önce

Adaletsizlik ah getirir

Mazlum adalet istiyor
Mazlum adalet istiyor - 5 gün Önce

Adaletsizlik ah getirir mazlumun ahını almayın

Ali KARADAĞ
Ali KARADAĞ - 4 gün Önce

Sanırım devletin imkanları milletvekilleri ve Suriyeli mültecileri ancak mutlu edebiliyor.

Lütfi Can
Lütfi Can - 3 gün Önce

Sayın vekillerinin kendilleri .için beş dakikada yasa olunca beş dakikada. Emekli intibak yıllardır bekliyor aciz aç 1500₺ ile nasıl geçirilir perişan iz gıda enflasyonu yüzde 50 hala emeklilere yüzde 5 zamanı gecistireceekler intibakı ne zaman
Çıkaracaksınız borç içinde yüzüyorum Allah'tan korkun