Emekliye Müjdeli Haber! Maaş Farkları 25 Ocak'ta Ödenecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, milyonlarca emeklinin beklediği maaş farkı ödemeleriyle ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Selçuk'un açıklamalarından detaylar...

Emekliye Müjdeli Haber! Maaş Farkları 25 Ocak'ta Ödenecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, milyonlarca emekliyi ilgilendiren maaş fark ödemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Selçuk, yeni yılla birlikte oluşan fark tutarlarının maaşın alındığı banka ve PTT şubelerinden tahsil edilebileceğini söyledi. Ödemelerin 17-25 Ocak tarihleri arasında olduğunu hatırlatan Selçuk, Bağ-Kur’lular için bu tarihin 25-28 Ocak olduğunu duyurdu.

Emekli Maaşlarına Ne Kadar Zam Yapıldı?

Yapılan çalışmalar neticesinde memur ve emekli maaşlarına en az yüzde 10.7 oranında zam yapıldı. SSK ve Bağ-Kur’a bağlı olarak emekli olan vatandaşlara ise yüzde 10.2 oranında zam yapılmasına karar verilmişti. Alınan bu kararla birlikte kamuda istihdam edilmiş olan bir personelin alacağı minimum tutar 3512 TL’ye yükseldi.

TÜİK’in yayınlamış olduğu enflasyon verilerine göre de, 2018’in son 6 ayında enflasyon oranı yüzde 10.19. 2008 yılından emekli olan vatandaşların emekli aylıklarının 1747 Türk Lirası’ndan 1904 TL’ye yükseldiği ifade ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 13:39

YORUM EKLE

Popüler Haberler