Erdoğan Kararı Erteleme Yönünde Kullandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin Suriye’den çekilme kararıyla ilgili konuştu. Erdoğan, Trump ile yapılan görüşme sonrası sınır ötesi operasyonun bir süre askıya alınacağını duyurdu.

Erdoğan Kararı Erteleme Yönünde Kullandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine Türk siyasetinin önemli isimleri olan Adnan Menderes ve Turgut Özal’ı anarak başladı. Demokrasinin önemine vurgu yapan Erdoğan, şehit başbakan Adnan Menderes ile demokrasinin başladığını söyledi. Özal’ın ise Türkiye’yi dünyaya açma politikası izlediğini hatırlatan Cumhurbaşkanı, mevcut durumdan da bahsetti.

Türkiye’nin küllerinden yeniden doğduğunu anlatan Erdoğan, AK Parti hükümetinin istikrar ve güven ortamını tesis ettiğini söyledi. IMF’ye olan borcun 2013 yılında sıfırlandığını anlatan Erdoğan, Türkiye’nin dünyanın en büyük 13. ekonomisi olduğunu belirtti. Döviz kuru, faiz ve enflasyon rakamlarında dalgalanmanın bir süre problem olduğunu konuşan Erdoğan, dengelenme konusunda ciddi bir ilerleme kaydedildiğini anlattı.

Fırat’ın Doğusu İçin Kapıyı Açık Bıraktı

Net bir operasyon tarihi vermeyen Erdoğan, bu sürenin belli olmadığını anlattı. Donald Trump ile telefon görüşmesi yapan Cumhurbaşkanı, ABD’nin Suriye’den çekilme kararı alması üzerine böyle bir karara vardıklarını söyledi. İlerleyen günlerde Suriye’deki terör örgütü unsurlarının ortadan kaldırılacağının altını çizen Erdoğan, Türkiye’nin bu konuda taviz vermeyeceğini hatırlattı.

Rusya ile işbirliği mesajları veren Cumhurbaşkanı, Fırat’ın batısında nispeten istikrar yakalandı ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2018, 14:50

YORUM EKLE