Erdoğan, Yeni Operasyon Mesajı Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilerleyen günlerde Fırat’ın Doğusu için operasyon düzenleneceğini açıkladı. Erdoğan, Suriye’deki güvenli bölgelerin artırılacağını da paylaştı.

Erdoğan, Yeni Operasyon Mesajı Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Operasyonlarının ardından yeni bir operasyonlara başlanacağını ifade etti. Bu sefer hedef noktasının Fırat’ın Doğusu olduğunu dile getiren Erdoğan, gerekli adımların atılmaya başlanacağını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York’ta TÜRKEN Vakfı’nın düzenlediği Gala yemeğine katıldı. Konuşmasında TÜRKEN’i elde ettiği başarılarından dolayı kutlayan Erdoğan, vakfın çok önemli görevleri üstlendiğini dile getirdi.

Zor Olan Düşünülenleri Hayata Geçirmektir

Eleştirmenin, silahlı saldırının ve cahilliğin kolay olduğunu ifade eden Erdoğan, zor olan düşüncelerin hayata geçirilmesidir dedi. İslam coğrafyasında çatışmaların hakim olduğunu ve bundan üzüntü duyduğunu belirten Cumhurbaşkanı, Bağdat Kütüphanesi’nde yer alan kitapların imha edildiğini hatırlattı. Günümüzde İslam coğrafyasındaki kavgaların bitmek bilmediğine dikkat çeken Erdoğan, bu coğrafyadaki ülkelerin birbirine kenetlenmiş olması gerektiğine vurgu yaptı.

İsrail yönetiminin Kudüs’ün statüsüne ve tarihi dokusuna zarar verdiğini paylaşan Erdoğan, Filistin’de yapılan katliamları telaffuz etti. İsrail’in amacının kıbleyi silmek olduğunu aktaran Cumhurbaşkanı, çok sayıda masum Filistinli sivillerin vahşice katledildiğini aktardı. Bu anlamda diğer ülkelerin zulüm karşısında sessizliğine dikkat çeken Erdoğan, Filistinlilerin katillerinin görmezden gelindiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2018, 11:21

YORUM EKLE