Erdoğan'ın Regaip Kandili Mesajı 8 dilde Dünya Televizyonlarında

Regaip Kandili geldi, İslam ülkeleri birlikteliğini bir kez daha kutladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uluslararası kandil mesajı verdi. Mesaj 8 dilde uluslararası olarak duyuruldu.

Erdoğan'ın Regaip Kandili Mesajı 8 dilde Dünya Televizyonlarında

Recep Tayyip Erdoğan son zamanlarda özel günlerde uluslararası verdiği mesajlarla gündemde. Cumhubaşkanı Nevruz'da verdiği barış mesajı ile 7 dilde çok sayıda ülkeye seslenmişti. Aynı mütevaziliği Regaip Kandili'nde de ihmal etmeyen Erdoğan, Twitter'da 8 ayrı dilde kandil mesajı paylaştı.

DİLLER ARASINDA KÜRTÇE'NİN DE YER ALDIĞI DİKKAT ÇEKTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, uluslararası anlamda liderliğini göstermeye devam ediyor. Güçlü söylemleri ve baskın tavırları ile ün salan Erdoğan'ın kandil tweetleri islam alemini bir araya getirdi. Twitter hesabı üzerinden tek tek tweet atan Tayyip Erdoğan, 8 ayrı dilde kandil mesajı verdi. Mesajında şu sözleri söyledi; 

"Milletimizin ve tüm İslam aleminin mübarek Regâib kandilini tebrik ediyorum. Regâib kandilinin ve mübarek üç ayların tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum."

Bu cümlenin farklı dillerdeki çevirileri de kısa süre sonra tweet olarak paylaşıldı. Nevruz'da yaptığı paylaşımdaki çeviri dillere ek olarak Urduca'da bu çeviriler arasında yer aldı. Erdoğan'dan kutsal üç aylar boyunca özel günlerde aynı şekilde paylaşımlar yapılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 22:50

YORUM EKLE