EYT'de Üzen Son Dakika Açıklaması Cumhurbaşkanından Geldi!

EYT konusu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu. Emeklilikte Yaşa Takılanlara Erdoğan'dan kötü haber!

EYT'de Üzen Son Dakika Açıklaması Cumhurbaşkanından Geldi!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar uzun zamandır gündemde olmaya devam ediyor. EYT konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tüm kapıları kapattı. Üzücü haber geldi.

EYT'LİLER BU HABERE ÜZÜLECEK

Uzun zamandır gündemde olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda en yetkili ağızdan üzücü açıklamalar geldi. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletvekilleriyle yaptığı özel toplantıda birtakım açıklamalarda bulundu.

Milletvekillerden gelen talepler arasında Emeklilikte Yaşa Takılanlar da vardı. Bu konuda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: "Muhalefet bu konuyu sürekli gündemde tutsa da, bizim gündemimizde yok. Aksi halde sistemimizi çökertiriz. Biz seçim alacağız diye, popülist politika yapmayacağız. Muhalefetin sırtında yumurta küfesi yok. Olmayacak şeyleri söz veriyorlar. Biz böyle yapamayız" açıklamalarında bulunarak konu hakkında detaylar verdi. Böylece kapılar kapanmış oldu.

YAKLAŞIK 1 MİLYON 300 BİN KİŞİ BEKLİYOR

Emeklilikte Yaşa Takılanların sayısı hakkında detaylı bilgiler veren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalarda, bu kadar kişinin emekli edilmesi halinde devletin bütçesinin büyük zarar göreceğini dile getirdi. Yaklaşık 60 milyar TL yükümüz olur dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 16:47

YORUM EKLE

Popüler Haberler