Fahri Trafik Müfettişliği İçin Engelli Vatandaşlara Müjde! Yönetmelik Değişiyor!

Engelli vatandaşlara müjdeli haber geldi. Engelli vatandaşların kamuda görev alabilmeleri için yapılan çalışmalar kapsamında fahri trafik müfettişliği yönetmeliği değiştirilecek. Değişen yönetmelik sayesinde engelli kişilerin kamuda daha fazla görev alması sağlanmış olacak.

Fahri Trafik Müfettişliği İçin Engelli Vatandaşlara Müjde! Yönetmelik Değişiyor!

Engelli kişilerin kamuda daha fazla görev yapabilmeleri için, fahri trafik müfettişliğinde yeni düzenlemeler yapıldı.

Engelli kişilerin özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilmesi amacıyla, yönetmeliklerin kapsamını genişletmeyi amaçlayan bazı maddeler kabul edildi ve bu yeni maddelerin eski hükümler üzerinde uygulanması zorunlu kılındı.

İçişleri Bakanlığı, fahri trafik müfettişliği yönetmeliğinde değişikliğe gidildiğini duyurduğu açıklamasında, engelli vatandaşların, bir yerdeki fahri trafik müfettiş sayısının, o şehirdeki kayıtlı taşıt sayısının binde ikisinden fazla olmayacağına dair hüküm gösteren maddelerin muaf olduğu ifade edildi.

Fahri müfettiş olabilmek için aran şartlar da belirlendi. Gerekli kılınan şartlar arasında; 40 yaşından büyük olmamak, en az yüksek okul mezunu olmak, en az 10 yıllık sürüce belgesi sahibi olmak ve kusurlu trafik olaylarına karışmamış olmak yer aldı.

Ayrıca, başvuruda bulunmak isteyen adayların; iki tane vesikalık fotoğraf ile ikametgah ve sabıka kaydı evraklarını ve ehliyet ile öğrenim durumunu belirten belgeleri dilekçelerine eklemeleri ve bunun yanı sıra ikamet ettikleri ilin valiliğine müracaat etmeleri gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 08:24

YORUM EKLE

Popüler Haberler