Fatih'te kapılarına siyanür var notu asan 4 kardeş evlerinde ölü bulundu

İstanbul Fatih’te, kapılarında 'Dikkat siyanür var' yazılı not olan evde, 4 kardeş ölü olarak bulundu. Antidepresan kullandıkları öğrenilen kardeşlerin ölüm nedenleri yapılacak otopsiden sonra belli olacak.

Fatih'te kapılarına siyanür var notu asan 4 kardeş evlerinde ölü bulundu

İstanbul Fatih'te dün akşam saatlerinde korkunç bir olay meydana geldi. Evlerinin kapısında “Dikkat siyanür var” yazılı not bulunan 2’si kadın 4 kardeş ekipler tarafından ölü olarak bulundular.

Molla Gürani Mahallesinde bulunan bir binanın 5. katında yaşayan kardeşlere akrabalarının ulaşamaması sonucu polis ekiplerine haber verildi. Yapılan ihbar üzerine eve giden polis kapıda “Dikkat siyanür var. İçeri girmeyin. Polisi arayın” notuyla karşılaştı.

Polis, durumu hemen AFAD ekiplerine bildirdi. AFAD ekipleri özel kıyafetleriyle belirtilen eve girdiler ve ikisi kadın 4 kişinin cesediyle karşılaştı. Evin içerisinden yoğun koku olduğu tespit edilirken kardeş oldukları öğrenilen 48 yaşındaki Cüneyt Y., 54 yaşındaki Oya Y., 60 yaşındaki Kamuran Y. ve 56 yaşındaki Yaşar Y.’nin cansız bedenleri ambulanslarla adli tıp morguna kaldırıldı.

Olay yeri inceleme ekiplerinin ilk tespitine göre; 4 kardeş çok sayıda antidepresan içerek intihar ettiği belirlenirken kardeşlerin kesin ölüm nedenleri Adli Tıp'taki inceleme sonrasında belli olacak. Sabıkası bulunmayan 4 kardeşten birinin sara hastası olduğu öğrenildi.

Korkunç olayın ardından kardeşlerin sürekli alışveriş yaptığı bakkalın sahibi Yusuf Deniz bir açıklama yaparak, en son Cumartesi müzik öğretmeni olan Oya Y.’in kendisinden alışveriş yaptığını söyleyerek, “Ben 15 senedir tanıyorum onları. En son Cumartesi günü akşam üzerin saat 17.00 gibi alışveriş yaptı tokalaştık gitti. Salı günü de ses çıkmayınca onun okuldan bir arkadaşı geldi, ‘Bunların telefonu kapalı’ dedi. Hemen 155 polis imdat hattını aradık. Polis arkadaşlar geldi çilingir ile binaya girdik, kapıya yazı asmışlar. Sonra emniyet yetkililerinin hepsi geldi buraya” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 13:19

YORUM EKLE

Popüler Haberler