FETÖ 15 Temmuz da O İsimleri de Alıkoyacaktı

15 Temmuz gecesi siyasi bir kalkışma gerçekleştiren ve ülke yönetimini tamamen ele geçirmek isteyen bölücü terör örgütü FETÖ, o görevlileri de alıkoyabilmek için planlar yapmış;

FETÖ 15 Temmuz da O İsimleri de Alıkoyacaktı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 15 Temmuz gecesi gerçekleşen kalkışma sırasında Ankara dolaylarında uçan ve ili bombalayan Akıncı Hava Üssü’nün F-16 uçaklarına yönelik yürütülen soruşturmalar sonucunda yeni detaylar ele geçirildi. O kanlı gecede yüzlerce vatandaşımızı şehit eden ve ülkemiz bölünmez bütünlüğünü bozmak isteyen bölücü terör örgütü, çok daha haince planlar da yapmış.

Kaçırmayı planladıkları çok sayıda ismi açığa çıkaran güvenlik güçlerimiz, bu isimler arasında devlet büyüklerinin yer aldığı belirtildi. Kaçırılması planlanan kişiler arasında ilk sırada eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bulunmakta. Bununla birlikte listenin son sırasında ise Ankara Ak Parti Milletvekili Emrullah İşler bulunmakta. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gibi pek çok ismi yakalamak isteyen hainler, ellerine hiçbir şey geçiremedi.

Şüpheli Ali Bozgeyik, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı Hedef Almış

15 Temmuz kalkışmasının ardından ordudan ihraç edilen şüpheli Ali Bozgeyik’in aracına yapılan aramalar sonucunda örgüte ait oldukça önemli dokümanlar ele geçirildi. Ele geçirilen dokümanlarda bizzat Ali Bozgeyik tarafından yazılan bir belge ele geçirildi. El yazısıyla kaleme alınan belgede, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın kimlikleri, koruma sayısıyla ilgili bilgiler ve rehin alınabilmesi için atılması gereken adımların yazmakta olduğu tespit edildi.

Tamamen Organize Bir Şekilde Hainlik Planları Yapmışlar

Ülkemiz bölünmez bütünlüğüne zarar verebilmek ve ülke yönetimine silah zoruyla el koymak adına haince girişimlerde bulunan bölücü terör örgütü FETÖ hainleri, yıllarca darbe planı yapmış. Örgüt içi gizli haberleşme ağı olan ByLock uygulaması üzerinden örgüt üyeleri birbiriyle iletişime geçmiş ve gerekli bilgileri birbirlerine aktarmışlardır. Örgüt ele başı olan Fetullah Gülen ise bu süreçte Pensilvanya’ya kaçmış ve burada yaşam sürmeye başlamıştır. Daha sonra ise an gelip çattığında silahlı kuvvetlerimizden yeteri kadar destek alamayan terör örgütü büyük bir başarısızlıkla karşı karşıya kaldı. Vatandaşlarımızın ve kahramanlarımızın sergilediği demokrasi mücadelesi sonrasında hainlerin her türlü planları başarılı bir şekilde suya düşürüldü.
 
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 16:41

YORUM EKLE