FETÖ İmamının Serbest Bırakılmasına Yardımcı Olduğu İddia Edilen 10 kişi Gözaltına Alındı

FETÖ imamının Serbest bırakılmasına yardım ettikleri gerekçesiyle bugün 10 kişi tutuklandı. Yurt genelinde tutuklanmalar son hızla devam ederken bugün tutuklananlar savcıya sevk edildi.

FETÖ İmamının Serbest Bırakılmasına Yardımcı Olduğu İddia Edilen 10 kişi Gözaltına Alındı

15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasından sonra tutuklamaların ardı arkası kesilmedi. Fethullahçı Terör Örgütü destekçilerinin ve üyelerinin tutuklanmaları ve soruşturmaları halen devam diyor.

 FETÖ imamının serbest bırakılmasına yardımcı olduğu gerekçesiyle yakalanan 10 kişi bugün itibariyle göz altına alındı.Soruşturma kapsamında yakalanan ve yardım ettikleri nedeni ile tutuklanmaları istenen bu 10 kişiye hapis cezası yolu gözüktü.

10 Kişi Gözaltına Alındı

 Fetö ile bağlantısı ve en önemlisi FETÖ imamının serbst olmasına yardımcı oldukları iddia edilen ve hakim karşısına çıkarılacak 10 kişinin soruşturmasına başlandı. Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin halen yakalanmalarına devam ediliyor. 

Türkiye genelinde farklı illerden hergün bir çok kişi FETÖ sempatizanı veya üyesi olduğu sebebiyle tutuklanıyor. Haklarında açılan dava sonunda cezalarını almaları için mahkemeye sevk ediliyor. Bu karar doğrultusunda alacakları ceza ise belli oluyor. 

 Fetö sanıkları hakim karşısına çıkmayı beklerken, bu sayının artabileceği ihtimalleri de göz önünde bulunduruluyor. Muhtemelen gözaltına alınan bu 10 kişi en yakın günlerde hapis cezasına çaptırılacak. FETÖ imamı ise bu terör örgütünün bir numaralı adamı olarak biliniyor. 

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2017, 21:45

YORUM EKLE