FETÖ Sanığı 18 Rütbeli Askere Gözaltı Operasyonu

Siyasi bir kalkışma gerçekleştirerek ülkemiz yönetimine el koymak isteyen bölücü terör örgütü FETÖ’ye yönelik sürdürülen operasyonlar sonucunda 18 rütbeli asker gözaltına alındı;

FETÖ Sanığı 18 Rütbeli Askere Gözaltı Operasyonu
15 Temmuz gecesi kendi ülkesinin silahlarını kullanarak kendi vatandaşlarının üzerine silah doğrultan terör örgütü FETÖ, hainlik içerisine girdi. O gece ülkemizde halk oylaması sonucunda en yüksek oyu alarak iktidar olan Ak Parti yönetimine silah zoruyla görevden el çektirilmek istendi. Bunun için de Boğaziçi Köprüsü’nün giriş ve çıkışlarını kontrol altına alan ve Ankara’da uçaklar uçuran örgüt, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bombalama cüretinde bulundu.

Ülkemizin yayın kuruluşu olan TRT’yi ele geçirerek çalışan görevlilerimizi plastik kelepçeyle kelepçeleyen örgüt, burada bulunmakta olan spiker Tijen Karaş’a zorla bir sahte darbe bildirisi okuttu. Ancak bu bildiride bahsi geçen pek çok hususun tamamen yalandan ibaret olması ve ülkemizin yönetimine el koyulmasının önüne geçmek isteyen vatandaşlarımız, meydanlarda bu hainlere geçit vermedi. Ülkemiz bölünmez bütünlüğünü koruyabilmek için hainlere karşı birlik olarak tek yürek mücadele veren vatandaşlarımız, gelişme seviyemizin önüne taş koymak isteyen bu hainleri kazdığı kuyuya düşürdü.

Gecenin Ardından Hainler Gözaltına Alındı

15 Temmuz gecesinin bitmesinin ardından sabah adeta apaydınlık bir sabah görüldü. Terör örgütü FETÖ üyeleri böylece tamamen deşifre oldu ancak büyük bir tehlike de atlatıldı. Kalkışmanın ardından ise güvenlik güçlerimiz, darbe ile uzaktan veya yakından olan bütün hainlerin yakayı ele verebilmesi adına büyük bir mücadele ortaya koymakta. Özellikle de silahlı kuvvetlerimiz içerisine sızmış olan ve örgüt adına hizmet vermekte olan şahısların yakalanarak cezaevlerinde gönderilebilmesi adına ciddi bir çaba sarf edilmekte.

Aralarında Yüzbaşı, Albay ve Teğmenler de Bulunmakta

Son alınan bilgilerde ise, Edine Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü Ekipleri tarafından FETÖ/PYD ile bağlantısı olduğu tespit edilen toplam 18 şahsın eş zamanlı operasyonlarla gözaltına alındığı aktarıldı. Gerçekleşen bu gözaltı operasyonları sonucunda silahlı kuvvetlerimizin içerisine sızmış olan toplam 18 askerin başarılı bir şekilde gözaltına alındığı belirtildi. Yakayı ele veren bu şahıslar içerisinde albay, yüzbaşı ve teğmenlerin de olduğu bilgisi de aktarıldı.
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 23:34

YORUM EKLE