FETÖ’cü Adil Öksüzün Yengesi Gözaltına Alındı

Bölücü terör örgütü FETÖ ile ilişiği olan ve uzun süredir aranmakta olan Adil Öksüz’ün kardeşi tutuklanmıştı. Şimdi ise güvenlik güçlerimiz, Adil Öksüz’ün kardeşinin eşini gözaltına aldı;

FETÖ’cü Adil Öksüzün Yengesi Gözaltına Alındı
15 Temmuz gecesi terör örgütü FETÖ ülkemizin halk oylamasıyla yönetime gelen siyasi iktidarını görevden düşürmek için girişimde bulundu. Gözlerini kanla bürümüş ve ülkemiz silahlarıyla kendi vatandaşlarına ateş etmiştir. Böylesine haince bir kalkışma gerçekleştiren teröristler, o gece ülkemizin kritik noktalarını ele geçirmek istedi.

TRT’ye baskın düzenleyerek burada çalışanlarımızı kelepçeleyen teröristler, sahte bir darbe bildirisi okuttu. Bu bildiride ülkemizin siyasi yönetimine görevden el çektirildiğini ve ülkede sıkıyönetim ilan edildiği aktarıldı. Ancak sahte bir bildiriyle ülkemizin vatanseverlerinin gözlerini boyayamayan hainlerin karşısında milyonlarca vatandaşımız dimdik durdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Vatandaşlarımıza Seslendi

Böyle bir kalkışmanın kesinlikle kabul edilemeyeceğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu kalkışma karşısında bütün vatandaşlarımızı meydanlara davet etti. Darbeci hainlere gereken dersin verilebilmesi için vatandaşlarımızın bütün kuvvetini arkasına alan Erdoğan, böylece darbe kalkışmasının önlenmesinde dimdik bir duruş sergiledi.

Demokrasi bilincimizi yıkabilmek ve demokrasimizi tamamen işlevsiz kılabilmek için gerçekleştirilme çabası güdülen bu siyasi kalkışma sonuçsuz kalmış, gece sonunda kalkışmayı gerçekleştirmek isteyen bütün FETÖ’cü hainler yakayı ele vermiştir.

Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz Halen Aranıyor

Darbe kalkışması gerçekleştikten beri halen aranmakta olan ve güvenlik güçlerimizin bulabilmek için büyük bir çaba sarf etmekte olduğu ‘’hava kuvvetleri imamı’’ olan Adil Öksüz’ün kardeşi gözaltına alınmıştı. Daha sonra ise mahkeme kararıyla bu şahıs tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Şimdi ise güvenlik güçlerimiz, firari hava kuvvetleri imamının yengesini gözaltına aldı. Bu şahsın Karabük Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacağı ve bununla birlikte davanın ise 8 Mart 2017 tarihinde gerçekleşeceği bilgisi aktarıldı. Bununla birlikte şahsın ‘’silahlı terör örgütüne üye olmak’’ suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacağı eklendi.

Örgütün tamamen işlevsiz kılınabilmesi ve ülkemizin terör örgütlerinden tam anlamıyla temizlenebilmesi adına yetkililerimiz ve güvenlik güçlerimiz bütün imkanları seferber etmeye devam ediyor. Vatandaşlarımızın can güvenliğinin zedelenebilmesi adına haince girişimler gerçekleştiren bu hainler, her geçen gün gözaltına alınmaya devam ediyor. Yetkililerimiz de bu konuda gereken hassasiyeti göstererek, darbe sonrasında firari olan bu hainlerin tespit edilebilmesi adına bütün imkanları seferber etmeye devam etmekte. 
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 00:40

YORUM EKLE