FETÖ’nün Ankara Yapılanmasıyla İlgili 265 Kişiye Gözaltı Kararı Verildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bölücü terör örgütü FETÖ/Paralel Devlet yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 265 kişiye gözaltı kararı verildi;

FETÖ’nün Ankara Yapılanmasıyla İlgili 265 Kişiye Gözaltı Kararı Verildi
15 Temmuz gecesi ülkemizde siyasi kalkışma gerçekleştiren bölücü terör örgütü FETÖ’ye yönelik yürütülen soruşturma son hızıyla devam ediyor. Ülkemizin bir kere daha bir kalkışma durumuyla karşı karşıya kalmaması için sarf edilen bu mücadele son hızıyla devam etmekte. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü tehlike altına alabilmek için ülkemiz bünyesinde bulunmakta olan silahları kullanma yoluna giden darbeci hainler, kendi kazdıkları kuyuya düşmüştür.

265 Kişiye Gözaltı Kararı Verildi

Bölücü terör örgütü FETÖ ile ilişiği olduğu tespit edilen ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bu soruşturma kapsamında toplam 265 kişi için gözaltı kararı çıkarıldığı belirtildi. Güvenlik güçlerimizce bu karar verildikten sonra 20 ilde geniş çaplı gözaltı operasyonu düzenlendi. Düzenlenen bu operasyonlar sonucunda eş zamanlı baskınlar gerçekleşti ve bununla birlikte toplam 60 şüpheli bu süreçte başarılı bir şekilde gözaltına alındı.

248 Kişi Şehit Düştü

Gerçekleşen kanlı kalkışma sırasında darbecilere karşı dimdik bir duruş sergileyen ve darbecilere karşı yüreğiyle mücadele veren kahramanlarımızdan 248’i ne yazık ki şehit düştü. Demokrasi anlayışımızın zedelenmesi ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünün parçalanabilmesi için verilen bu mücadeleler sonucunda şehit düşen insanlarımızın kanlarının yerde kalmaması için de örgüte yönelik mücadele tam anlamıyla sürdürülmeye devam ediyor.

Darbecilerin Cenaze Namazları Bile Kıldırılmadı

15 Temmuz gecesi gerçekleştirilme girişiminde bulunulan bu darbe kalkışmasında vatandaşlarımıza silah doğrultan ve ülkemizdeki kritik noktalara bombalı saldırı düzenleyen teröristlerin cenazeleri bile kaldırılmadı. Hatta FETÖ’cü olduğu iddia edilen pek çok şahsın mezarına bile kimse gelmedi denebilir. Pek çok aile böyle bir hainlik içerisinde olan oğlunu reddetmiş ve bununla birlikte hiçbir şekilde bu kanlı girişimi desteklememiştir.

Ömer Halisdemir gibi kahramanlarımız da kalkışmanın önlenmesi için darbeci Semih Terzi’yi öldürerek o gecenin seyrini tamamen değiştirmeyi başarmış ve böylelikle ülkemiz çok daha aydınlık bir geleceğe doğru yelken açmıştır. 
Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2017, 22:08

YORUM EKLE